Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Ruská lekce Praze

Ruský prezident Medveděv uznal nezávislost Jižní Osetie a Abcházie. Tečka. Na té zprávě ani není co komentovat. Čekal snad někdo něco jiného? Je-li tu něco ke komentáři, tak do očí bijící rozdíl mezi akceschopností Ruska a neakceschopností Západu, Evropy, tedy i Česka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Bidlo

28. 8. 2008 5:01
Klausistán: Vláda za peníze občanů poskytuje dary do Gruzie

zatímco president Gruzii veřejně obviňuje z fválečných zločinů!

PS ..... Vrchol paradoxu - stejná vláda si tohoto presidenta v pseudovolbách prosadila!

0 0
možnosti

kocour

29. 8. 2008 21:22
Re: Klausistán: Vláda za peníze občanů poskytuje dary do Gruzie

neboj, von tam ten dyktator f ty Gruzii dlouho nebude. Mu daly ty Americani takovou technyku, rambi tam poslaly abi vicvicily gruzinsky rambi, a von to takhle spackal !

0 0
možnosti

tomahawk

27. 8. 2008 22:16
homo sapiens

pockam si na nazory nasich dear Juden, vzdy mne necim zaujmou a rad je pozoruji a ctu.    >-Rv;-)R^>-

0 0
možnosti

tomahawk

27. 8. 2008 22:13
Tak tak pisalku Petracku

Tak, tak,  Petracku hezky jsi se ve svem clanecku vypsal a jedinne co jsi dal

najevo je Tvoje frustrace.R^;-)

0 0
možnosti

Emil XX

27. 8. 2008 20:50
EU je a bude neakceschopná, nic nedokáže bez Američanů

a ještě jim hází klacky pod nohy. EU namísto obrany financuje nepřizpůsobivé imigranty a svou "svébytnost" ukazuje okopáváním Američanů. Jak si myslíte, že by dopadla obrana Evropy proti případnému ruskému útoku bez Američanů. Pár levicových šašků by tady zase křičelo "raději rudý, než mrtvý" a ruské tanky bz mezitím dojely k Atlantiku.

Aby byla Evropa akceschopná, je třeba ty multikulti intelektuály v Bruseli vymést železným koštětem.

0 0
možnosti

tomahawk

27. 8. 2008 22:24
EU bez Američanů nedokaze nic.

Tak, tak, presne jak pises. My Americane abychom neustale to Evropu pred necim zachranovali. Na Balkane Evropane ukazali jak jsou neschopni. Kdybychom se do toho nevlozili tak budeme Ruske Federaci jen k smichu a s tim cela nase Western kultura. A to nesmime dopustit. Ten Brusel je skutecne pro Evropu nestesti. Nam amikum to pripomina Stare dobre Rakousko Uhersko.    :-D

0 0
možnosti

d

27. 8. 2008 20:48
no

fakt je, ktery z toho opravdu vypliva je, ze Rusko neni demokracie. Tot vse

0 0
možnosti

tomahawk

27. 8. 2008 22:18
Re: no

chlape ty jsi to prave objevil. Co si pod tim slovem Demokracie vlastne predstavujes? 8-o

0 0
možnosti

Evžen

27. 8. 2008 19:53
Akceschopnost

V článku pana Petráčka zaznívá slovo akceschopnost v každém odstavci a všichni jsme pochopili co nám pan Petráček hodlal sdělit. Ovšem vysvětlení jím nadhozené otázky "proč je akceschopnost Evropy tak malá" je zcela jednoduché. Rusko se svojí mocenskou strukturou a centralizovanou mocí připomíná spíše totalitní režim a všichni ho za tento trend kritizují. Samozřejmě že v tomto duchu je rychlejší pokud se pan Medveděv spolu se svými poradci rozhodne že nastolí vládu tvrdé ruky kdekoli a to nejen v Gruzii a nikdo nepředpokládá že by snad ruský parlament nehlasoval v souladu s jeho vůlí.  Základním "problémem" demokracie je zdlouhavost rozhodování jejích "mocenských struktur". Samozřejmě trvá déle pokud má dojít ke konsensu celého národa, či dokonce několika vlád. Ovšem výsledky vzešlé z těchto jednání posunují historii dál než ji posunuly všechny minulé války. Na druhou stranu buďme rádi že odpovědi na hrozby pana Medveděva přicházejí tak pomalu. Ve chvíli kdy v gruzínském přístavu Poti stojí na dohled od sebe válečné loďstvo Spojených států a vojáci Ruska, není na nějaká silácká gesta ze strany západu čas. Z jiného úhlu pohledu je zřejmé že si nepanatuji, kdy šlo evropským vládám o něco jiného než o obchod. Evropská unie vznikla na zálkadě možnosti volně obchodovat, nikoli na základě ochrany práv občanů jiných zemí. Ještě nyní to cítí i naši občané v různých omezeních typu pracovních povolení. Jak můžeme společně válčit, pokud spolu nesmíme ani pracovat? Co se týče lidských práv, krásně nám svůj postoj v praxi předvedli všichni evropští politici v Číně. Jeli se tam poklonkovat aby neutrpěly obchodní svazky a jestli snad někde dostává demokracie do zubů to jim bylo zcela  jedno. Není se co divit že i nyní bude odezva ze stran evropských struktur spíše vlažnější a pomalejší, ale je to ve fázi ve které se momentálně Evropa nachází spíše přirozený stav.

0 0
možnosti

i-spiderman

27. 8. 2008 20:41
Re: Akceschopnost

Ti samí politici také říkají, že stojí za přežvýkavcem kravat, že Rusko nemá právo se bránit, natož zaútočit na gruzínské ozbrojené síly. Mělo se za gruzínský útok omluvit? Když přežvýkavce kravat  podporují, ptejme se na to, jestli se jim líbilo noční ostřelování sídlišť s neozbrojenými civilisty a mírových sil dle mandátu OSN a OBSE. A také různých součástí infrastruktury raketomety, těžkým dělostřelectvem, tanky, letectvem. Ptejme se, jestli se jim líbili záběry tv SE ZRANĚNOU, HOŘÍCÍ ŽENOU NA ULICI v Cchinvali. Ptejme se jich, zda-li se jim líbili informace o gruzínských komandech pročesávajících sklepy domů a dobíjejících zraněné lidi. Že lidé vítali přijíždějící tanky, že přichází ruská vojska, které je zachrání před zabitím. A ejhle, ty tanky byly gruzínské  a na ně, na ty vítající civilisty  zahájily palbu a mnohé z nich pozabíjely. Fakta jsou fakta, a ta nelze překroutit. Překroutit se dá pouze hodnocení událostí, nikoliv události samé. Už od samého počátku vám říkám, že máme v demokratickém táboře velmi vážný problém. Jak chce vláda ČR a nastávající summit EU ke Gruzii něco v duchu humanistických tradic vyřešit, když nechce vidět, kdo a proč konflikt začal? Chce řešit pouze jeho následky? To nebyl spáchán zločin? Ti mrtví a různě ranění, to nic není? Při vyšetřování i toho nejmenšího zločinu se musí zjistit, kdo co a jak zapříčinil a zavinil. V případě Gruzie se to udělat nemá? Tak mi řekněte, proč chcete mít  i nadále Karadžiče před soudem? A proč musel zemřít v base Miloševič? A vůbec, k čemu byl norimberský tribunál?

0 0
možnosti

Petr

27. 8. 2008 19:40
Petráček je i..ot.

Lisabonská smlouva je socialistický chomout, z něhož nepůjde vystoupit. Je to RVHP z Bruselu. Není problém napsat něco jiného, problém je, že Německo a Francie chtějí ovládnout kontinent a vnutit mu svůj hospodářský systém, se kterým již máme bohaté zkušenosti. Jistě, Rusko předvedlo akceschopnost zločince, který přeskočí plot a jde vykrást banku. Čekal by někdo, že se u toho bude loudat?

0 0
možnosti

ale

27. 8. 2008 20:40
Re: Petráček je i..ot.

Dobře jsi to napsal Vendo. Zkus ještě něco.

0 0
možnosti

MOD

27. 8. 2008 17:52
nezajímající názor

Názor malé české přiopilé politické myši v podání vládnoucí ODS nikoho, ale opravdu nikoho v Evropě a natož ve světě nezajímá. Uvidíme co bude ta myš "řvát", až Morava a Slezsko vyhlásí samostatnost.

0 0
možnosti

kiko

27. 8. 2008 17:13
ten clanek

se mi libi

0 0
možnosti

HvL

27. 8. 2008 16:43
Lisabonská smlouva jako zbráň?

To si dělá legraci. Vždyť ten cár papíru, našlehaný s rudo-růžovo-zelené kůry mozkové intelektuálního odpadu západního myšlení, z nás vlastně udělá druh na vyhynutí. Tak se mi zdá, že bude lépe s Ruskem (po výhradě) pracovat na znovuzrození západo-východní integrity evropských národů než táhnou do pekel pospolu s dekadentníma inťoušema, s jejich mesianistickou lisabonskou smlouvou a "velkým Samem" za pozadím.

0 0
možnosti

Emil XX

27. 8. 2008 21:06
Re: Lisabonská smlouva jako zbráň?

Možná, že president Klaus má podobný názor. Přes obnovený ruský imperialismus máme s Ruskem mnohé zájmy společné.

0 0
možnosti