Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Povinně bude naočkováno 200 tisíc nepostradatelných. Včetně Klause

Vláda v pondělí projedná návrh, podle kterého by na pokyn hlavního hygienika Michaela Víta bylo povinně očkováno proti chřipce více než 200.000 lidí nutných pro chod státu, řekla dnes v České televizi ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Mělo by jít například o policisty, hasiče, vojáky a zdravotníky. Očkováni by byli i členové bezpečnostní rady státu včetně prezidenta.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P. Šleder

1. 2. 2010 9:51
Je to další trapný pokus, jak zužitkovat

1 milion vakcin za  453 milionů Kč z kapes daňových poplatníků.. Za tohle by se někdo měl zodpovídat. 

0 0
možnosti

J. Veselý

1. 2. 2010 6:57
To snad ne?

Stát utratí za vakcíny těžkou sumu a když jim to pak leží, budou to řešit povinným očkováním? Kdyby ty vakcíny měli včas a dělali osvětu, tak by se třeba spotřebovaly, ale dnes když umírají lidé po vakcinaci nemůžou nikomu nařídit aby se nechal povinně zabít. A že si soudružka nechá píchnout něco před kamerou?? Takovou trapnou komedii si snad také nezasloužíme. Bude tam mít maximálně vitamíny nebo placebo.

0 0
možnosti

S. Smutná-Vaňátková

1. 2. 2010 8:37
To snad ne?

Pane Veselý ...jakou osvětu... ? To máte z toho, že jste se nedíval na mé odkazy níže... ...co ta "vakcína obsahuje" a proč "vznikla"....snad nemyslíte, že média - soukromá - mající majitele - vesměs v zahraničí ...napíší pravdu ?......To by jste byl ale hodně naivní...

0 0
možnosti

J. Hlásný

31. 1. 2010 21:20
Prasečí chřipka- nejvyšší stupeň strašení

Hlavním mluvčím- oponentem „pandemie“ ve Štrasburku však byl  bývalý předseda zdravotního výboru PACE, Dr. Wolfgang Wodarg. Bývalý německý zákonodárce, lékař a epidemiolog Wodarg poukázal na pandemii prasečí chřipky, jako na jeden z největších lékařských skandálů  století. Poukázal na to, že WHO změkčila „pandemickou definici“ na vypuknutí prasečí chřipky na různých kontinentech najednou- současně. Jen měsíc po změně „definice“ a jen když 144 lidí zemřelo od H1N1, byla tato chřipka zařazena na nejvyšší možnou hrozbu- riziko, na "šestý stupeň pandemické bdělosti- rizika“. Pro srovnání, nejmírnější pandemie 20. století zabila milion lidí. Říká, že nikdy nezaznamenal takový celosvětový strašící- varovný signál. Stalo se tak za podmínek „uměle“ vytvořené paniky, že je to druh chřipky, který by mohl ohrozit celé lidstvo... Jen to  byl důvod, proč byly  za miliardy dolarů zakoupeny léky. Změna v „definici "umožnila farmaceutickým firmám transformovat tuto příležitost na hotovou věc- platby, na základě smluv, které byly většinou tajné. Podle jeho názoru se WHO  ujala nepochopitelné akce, která není podložena vědeckými důkazy. Takže Rada Evropy by měla zkoumat;  jak- proč  WHO mohla takový  druh nebezpečného nesmyslu realizovat.

0 0
možnosti

J. Kejkrt

1. 2. 2010 12:46
Re: Prasečí chřipka- nejvyšší stupeň strašení

Mrzel mě včera Moravec, že v debatě tyto argumenty vůči ministryni nepoužil. Nevadí mi ani tak, že koupili milion vakcín - zachovali se oproti okolí ještě rozumně. Daleko víc mi vadí to setrvávání na lži o výjimečné nebezpečnosti "další vlny" té chřipky vždy, když se zjistí, že vlna minulá byla prdem.

Za prevenci se i jinde vyhází dost, že. Navíc se divím, proč už nenabídnou to očkování KAŽDÉMU a pořád to suší jen pro rizikové skupiny a "nepostradatelné". možná, že by jim nějací ustrašenci od pár tisíců vakcín odpomohli.

0 0
možnosti

J. Hlásný

31. 1. 2010 21:18
Zbytečné zasedání vlády?

Profesot Keil připomněl, že PACE  zahrnuje demokraticky zvolené poslance ze  47 zemí, kteří budou rozhodovat, zda  se jedná o "zfalšovanou pandemii" vyhlášenou WHO v červnu 2009 na základě doporučení lékařských poradců, z nichž mnozí mají úzké vazby  finanční na velké farmaceutické giganty - GlaxoSmithKline, Roche, Novartis, - výrobce vakcín H1N1. Tento sbor se bude také zabývat kontroversními okolnostmi; proč byly původně doporučeny dvě dávky  když se později ukázalo, že jen jedna dávka je zcela dostačující, a rovněž prošetřením důvodu obav pro rychlé vyvinutí vakcíny. Přitom na celém světě je v současné době  asi  13500 obětí v souvislosti s  H1N1, což je  o něco více než třetina lidí, kteří například obvykle za rok zemřou  na sezónní chřipku  v USA. Farmaceutické firmy předpokládaly, že zisk bude ve výši cca 7,5 až 10 bilionů dolarů za H1N1 vakcíny, čímž by se vrátily biliony investované do výzkumu a vývoje vakcín proti pandemii ptačí chřipky, v letech 2006 - 2007. Předpokládá se, že závěry PACE  budou brzy  zveřejněny a bude  následovat hloubková studie a doporučení pro evropské vlády. Takže proč ještě pár dní nepočkat, se zítřejším rozhodováním vlády o rozsahu „povinného očkování“? Nebude to další zbytečné „vládní zasedání“ placené daňovými poplatníky?

0 0
možnosti

J. Hlásný

31. 1. 2010 21:16
Pandemie chřipky jako strašící kampaň...

Profesor Ulrich Keil, ředitel „Centra pro epidemiologii“ spolupracujícího s WHO, „napadnul“ WHO a jejího vedoucího pro chřipková onemocnění ( Dr. Keiji Fukuda) při výpovědi před Výborem pro sociální a zdravotní záležitosti EP Rady Evropy (PACE). Tento vědec ze Světové zdravotnické organizace (WHO) dosvědčil během probíhajících jednání ve Štrasburku (26.1.2010), že pandemie prasečí chřipky  byla součástí přehnané "strašící kampaně", vypracované ve spolupráci s významnými farmaceutickými firmami, ke zvýšení zisků výrobců očkovacích látek. "SARS, ptačí chřipka; to vždy byly špatné předpovědi... Proč jsme se nepoučili z historie? Prasečí chřipka stresovala obyvatelstvo, bylo to zcela přehnané v kontrastu se všemi opravdu důležitými  záležitostmi, se kterými se musíme zabývat v oblasti veřejného zdraví..Víme, že velcí „zabíjáci“ jsou hypertenze, kouření, vysoký cholesterol... nízká spotřeba ovoce a zeleniny. Přes všechny tyto skutečnosti, vlády, místo toho zbytečně obrovské sumy peněz investují do pandemických scénářů, jejichž podkladová základna je slabá. Jejich rozhodnutí vedla ke gigantickému a nesprávnému přidělení zdravotnických rozpočtů“-  prohlásil profesor Keil, poradce  WHO  pro choroby srdce.

0 0
možnosti

M. Stuchlik

31. 1. 2010 23:44
Re: Pandemie chřipky jako strašící kampaň...

Za oteplovací hysterií je Ind, za hysterií s prasečí chřipkou japonec. Náhoda?

0 0
možnosti

S. Smutná-Vaňátková

31. 1. 2010 17:44
0 0
možnosti

J. Šimák

31. 1. 2010 17:36
Souhlasím II

Pouze skromný dotaz: Existuje ještě  taková funkce třeba jako ochutnávači? Co když našemu prezidentovi píchnou něco a on ochrne? Třeba  hlasivky nebo nedej bože  něco jiného. A co když dostane prezidentskou chřipku? Bude se pak hledat vakcína na prezidentskou chřipku, hradní chřipku, pražskou chřipku (tady je možná záměna s pražskou šunkou) nebo jinak nazvanou chřipku?

0 0
možnosti

R. Škrabal

31. 1. 2010 15:49
Souhlasím

 Čím vyšší funce, tak vyšší dávku a větší jehlu.

0 0
možnosti