Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kovářová vypsala těsně po volbách tendry za 266 milionů

Od lidí, kteří nezaplatili soudní poplatky či dluží za pobyt ve vězení, budou brzy peníze vymáhat soukromníci. Odcházející ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová nechala tento týden vyhlásit tendr, jehož vítěz během příštích pěti let inkasuje okolo 120 milionů korun za to, že od jednotlivých soudů či věznic převezme vymáhání dluhů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MD

m. dubanová

13. 6. 2010 18:01
omlouvám se

že jsem Vám "vpadla" do diskuse, pardon...

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

13. 6. 2010 18:00
dobrý den všem

a co říkáte Slovákům, kam se na ně "hrabem", nemají v žádné instituci nic co by vypadalo jako komunisté, ale to neměli ani v roce 1946, tedy nějaký komunista tam byl, ale nevyhráli, kdežto my čecháčkové, bez komunistů ani ránu, v českých zemích měli tehdy 40,1 % , a Slováci volili demokratickou stranu, které dali 62 %.. Bylo by to zajímavé, kdybychom byli tehdy "nejásali" nad komunisty, ale zvolili nějakou demokratickou stranu, jak by to tady bylo "dopadlo"? Slováci nás za to - jak jsem hezky tehdy volili, museli mít moc rádi??

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

13. 6. 2010 17:04
pavlíku, co je to svoboda?

to přece není jen svoboda názoru, shromažďování (i tady jsme nesrovnatelně nejdál v historii lidstva), ale i spousta dalších dimenzí života. Já svobodu vnímám v širokém kontextu - v podstatě jako stupeň omezení, samozřejmě inverzně. Takže máme určitě nejkratší pracovní dobu v historii lidstva, nemusíme pracovat ve stáří, volné víkendy, na druhém konci světa jsme ten samý den, máme internet, nemáme války, neumíráme v dětství na neštovice či později na mor ...

Jsme nejsvobodnější po všech stránkách. Ty si tady klidně nestydatě píšeš, že prezident je hajzl a agent KGB, o jiných, že kradou a nic ti nehrozí (skoro bych řekl bohužel). Není ani otroctví, nevolnictví, pracovní povinnost. Je to tak jednoznačné, že ti vlastně zbývá jediný důvod, proč to napadnout - napsal to nenáviděný Komárek ...  

0 0
možnosti
LB

L. Boháč

12. 6. 2010 9:47
Pani

Pani Frgálová , pochybuji že by si pani Dubanová nebyla vědomá , že přijetí zákonů nemůže být jen jejich opsání ! Nic však našim politikům nebrání v tom , aby takové zákony které jsou lepší než naše , právní cestou uvedli do naších zákonů ! Jistě by to bylo rozumější než neustále přidávat různé přílepky které nejsou stejně k ničemu ! Ta věčná argumentace že to takto nebo takto nejde , je lidem již dávno k smíchu . Ono jde vlastně v celé té kráse jen o to , že našim politikům a né jenom jim tento stav náramě vyhovuje a proto se ho vůbec nesnáží změnit . Naopak se činí takové kroky ,  aby stávající zákony byly ještě bezzubější a aby bylo možné tyto zákony lépe obcházet . Pani Frgalová , ze zdejších příspěvků do diskuse se dá mnoho vyčíst , není proto problém si o každém vytvořit vlastní názor , tím chci říci , že mnoho lidí co se zde tak usilovně brání změnám , mají asi hodně velký důvod aby se nic neměnilo , protože jsou provázáni buď rodinkařením či jinou formou prospěchaření ! Podle toho co si zde může diskutujíci přečíst a toho co se v naší zemi děje , je jen další příprava k činnostem , které budou dále poškozovat naší republiku ! No a to co  píšete o svobodě , opravdu je taková jak si jí představujete Vy a nebo taková jakou chtěli lidé v roce 1989 co na to říkáte ?

0 0
možnosti
JF

J. Frgalova

13. 6. 2010 15:11
Re: Pani

jsem zvyklá mluvit za sebe  :

svobodu mám přesně takovou (já) jak jsem si představovala. Mohu cestovat a říkat  vše aniž by mě někdo kádroval nebo nedejbože zavřel do vězení. Ano, cítím se svobodná a jsem svobodná ( oproti rokům před r.1989, prožila jsem v socialismu 30 let) Tolik odpověď na vaší otázku.

Dovolím si poznámku :. hodně občanů v ČR degradovalo svobodu na úroveň peněz a z také toho vyvozuje, že svoboda je na nic, když nemá peníze např.na to cestování. A těmto lidem nerozumím a ani nechci rozumět, protože takoví lidé si svobody neváží a jsou schopni ji klidně vyměnit za kus žvance.

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

11. 6. 2010 19:20
není to pravda?

a když to všechno, dle Vás,nebyla pravda, proč tedy měl - V.K. potřebu tuto neexistující nepravdu, tak obšírně vysvětlovat na str.92 a 93, své knihy "Proč jsem konzervativcem"?..

Ještě by mě zajímalo, co svou "tvrdošíjnou" obhajobou privatizace bez právního rámce, vlastně hájíte, snad právo státu na vyhlášení nezákonnosti - a zrušení dosud platných zákonů?, Nebo se domníváte, že čím více podvodů a čím méně zákonů, tím jsme pravicovější??

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

11. 6. 2010 19:49
Re: není to pravda?

nic nehájím. Jen jsem přesvědčen, že to prostě nešlo jinak, že to bylo takto přirozené. 20 let poslouchám, že se tu zhaslo a všechno ukradlo. No, jsem z toho prostě už unaven. Nebylo by lepší se konečně začít dívat dopředu?

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

11. 6. 2010 18:26
ostatně jak tehdejší zákony "vypadaly"

a jak byl zákonem ošetřen - "přístup" obyčejných lidí, tedy nekomunistů, k informacím o "zestátňovaných podnicích", o tom svědčí i následující :" Kritikům nedostatku informací (o podnicích) bychom museli naslouchat ve všech případech, kdy prokáží, že <některé informace jsou pro určité kategorie občanů nedostupné, zatímco jiní k nim mají privilegovaný přístup>>!!

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

11. 6. 2010 18:06
neznám žádný demokratický a právní stát,

který by si dovolil privatizovat státní majetek, tak obrovského rozsahu,a téměř bez platných zákonů? Vy ano?

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

11. 6. 2010 18:40
nepíšete pravdu

zákony byly, byly často naivní, stejně jako lidé u policie či prokuratury. Samozřejmě že paranoik typu černíka to vyhodnotí jako úmysl a spiknutí, realista chápe, že i malé dítě se musí učit chodit. Plně se ztotožňuji s názorem analytiků, že i zde platí známé pravidlo 80-20. Tedy 80 "tunelů" byl amaterismus, 20% plánovaný úmysl ...

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

11. 6. 2010 18:04
neznám žádnou společnost

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

11. 6. 2010 17:41
naivní představy

že se kus práva mělo vzí tady, penzijní systém jinde, zdravotní systém zase támhle, trestní řád odjinud ....jsou úžasné, pokud se odehrávají na půdě třeba středoškoláků. Dospělým lidem 20 let po sametu, kdy se tu právo neustále vyvíjí, každý zákon už byl destkrát novelizován (stejně tak ty "vzory" v zahraničí), by mělo být jasné, že právo nikdy není přenesitelné do jiných podmínek, je vždy v pohybu a vždy integrováno do celospolečenského systému norem. Právo celou svoji historii klopýtá za hospodářským vývojem a jen se ho snaží zpětně regulovat, popisovat. Neznám žádnou situaci v historii lidstva, kdy by se společnost zastavila, řešila právo a teprve pak začala dle práva konat. Je to nesmysl od lidí, kteří nerozumí ani mikro ani makroekonomickým společenským zákonistostem.

BTW pavle - ukazuje se, že seš další pěkný frustrát v černíkovském stylu ...

0 0
možnosti
VK

V. Klíma

11. 6. 2010 18:06
Re: naivní představy

Tady s vámi úplně nesouhlasím, základní zákonné normy vznikaly v historii často "z ničeho", resp. z iniciativy vůdců národa. Chamurapiho zákonník, desatero, římských dvanáct desek, americká ústava - to všechno byly normy, které vznikly poměrně rychle a byly navrhovány tak, aby vydržely beze změn stovky let.

Jestli jsou současné zákony tak zašmodrchané, protože je společnost tak složitá, nebo jestli je to neschopností zákonodárců, či jde dokonce o záměr, opravdu nevím. Ale starý Řím mi připadá jako dost složitá společnost a přesto si v základu vystačili jen s těmi 12ti deskami.

0 0
možnosti
RH

R. Houška

11. 6. 2010 15:12
Janota si nejspíš může kecat co chce. Danuš asi

musela stihnout nějaký slib. A slušná ženská musí sliby plnit.

0 0
možnosti