Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Volební námluvy ODS s TOP 09 si lidé nepřejí, ukázal průzkum

Na to, že by šly ODS a TOP 09 do příštích voleb dohromady v koalici, mají Češi spíš negativní názor. S myšlenkou společné volební koalice, o které se nedávno začalo mluvit po náznaku předsedy ODS Petra Nečase, souhlasí jen 25,6 procenta lidí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

J. Denemark

13. 7. 2010 13:19
Jednoduché počty

Nečas a jeho parta má luft, že je TOP09 připraví o tu dnes už mizivou dominanci na pravé části spektra, což bych jim ze srdce přál...Go TOP09, go:-)

0 0
možnosti
JT

J. Tolman

12. 7. 2010 17:15
Průzkumy

nám již ukázaly mnohé. Již jenom ta působivá řada politiků, kteří v minuosti vítězili v průzkumech  o nejoblíbenějšího politika - např. Dlouhý, Gross, Klaus. Kdopak tady na nás zase něco zkouší. 

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

12. 7. 2010 17:05
TOP 09

Zkusme se zamyslet nad předvolebním spojením "TOP 09 s podporou nezávislých a starostů".

Starostové jsou/nejsou většinou straníci ČSSD.

0 0
možnosti
JL

J. Láníček, Ing.

12. 7. 2010 16:57
Vzpomínám, jak si před pár lety

Britové taky nepřáli sňatek Charlese a Camilly, a přesto se vzali. Teď jsem ale četl, že už to mezi nimi neklape a nejspíš se budou rozvádět. Sňatek Nečase s velkomanipulátorem Kalouskem by byl dost nerovný, nevím, nevím, jak by toto dopadlo. Každé třetí manželství se teď do pěti let rozpadá. Dnešní mladí nemají žádnou výdrž, i po sebemenší roztržce mají hned prach u pr..le a  chtějí se rozvádět pro nepřekonatelný odpor !

0 0
možnosti

J. Kejkrt

12. 7. 2010 16:39
To je teda překvapení!

To je asi jako kdyby někdo objevil, že lidé si nepřejí kupovat směs pepře a pálivé papriky, nebo že si nepřejí tankovat do aut směs nafty a benzínu.

***

Manželka začala sklízet vokurky. Že by to mělo vliv na českou novinovou jumpu?

0 0
možnosti
MM

M. Martinovská

12. 7. 2010 16:35
Průzkum či Průjem

Zase něco Ukázal Průzkum a mně se nezeptali. Nebylo by lepší věštit podle Tvaru Průjmu?

Z literatury známe spoustu případů, kdy "rodiče sňatku nepřáli" a "mladí se přece vzali". 

Ale možná je to pravda s tou roztříštěností, kterou vytvářejí voliči - jakmile je někdo silný, už ho chtějí shodit, jak o tom píše dole pan Černý. Dívala jsem se nedávno na starší volební výsledky kvůli něčenu, a našla jsem, že v roce 1935 byla absolutním vítězem voleb sudetoněmecká strana s 15%! Republikánská rolnická měla 14, soc dem 12, komanči 10, jako vždycky, nár. soc. 9, lidovci 7, další německá strana 6% a stran bylo asi 12.

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

12. 7. 2010 16:22
jinakost knížete Karla

jinakost knížete Karla do naší kotliny přinesla de facto informaci, jak také může a jak by měl vypadat politik - a kníže Karel nám ukázal jak by měla vypadat skutečná elita a ne ty VIP - které představují - dle bulvární fantazie : nějaké "zpěvandule" či modelky a nebo něco, takového podobného!

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

12. 7. 2010 15:37
nerozumím tomu

proč musí být součástí vlády a těch důležitých křesel - ausgerechnet nějaká bezpečnostní agentury,?

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

12. 7. 2010 15:36
v příspěvku byly použity materiály MF Dnes a Britské listy

Stranu postupně převzali podnikatelé v čele s majitelem bezpečnostní agentury ABL a nynějším poslancem Vítem Bártou. "O Bártově roli se nesmělo mluvit, měl proto krycí jméno Filip".¨a "Stal se z toho podnikatelský projekt," prohlásil bývalý člen Bohumil Vejtasa po odchodu ze strany před pěti lety. Tehdy musel podepsat závazek mlčenlivosti pod hrozbou milionové pokuty. Strana na něm peníze skutečně vymáhala, ale nakonec žalobu stáhla. Nyní už Vejtasa mluvit nechce. "Bojím se mafie. Podobně jako Vejtasa mluví i zakladatelka strany a první předsedkyně Stanislava Moravcová. "Věci veřejné vznikly jen jako aktivita občanů, a fakt, že se začaly měnit v něco jiného, byl důvod mého odchodu. Věci veřejné převzali lidé, kteří nejsou stejného ražení jako já, nedokážou držet slovo, neváží si lidí kolem sebe," řekla Moravcová. Podrobnosti převzetí strany "podnikateli" popsat nechce. Prý se bojí žaloby.

Věci Veřejné jsou opravdu politickou stranou, která je nejvíce napojená na byznys. Věci veřejné vznikla jako iniciativa vystupující proti podivné privatizaci s obecními byty v městské části Praha 1. V čele se Stanislavou Moravcovou bojují i proti rušení nočního klidu a neoprávněnému parkování aut v parkovacích zónách v centru města. Strana známá pouze na Malé Straně a v přilehlém okolí získává ve volbách v roce 2002 jedno křeslo v zastupitelstvu Prahy 1.

0 0
možnosti
MD

m. dubanová

12. 7. 2010 15:35
příběh věcí veřejných

. června 2010 v 22:53 | afinabul | Ponerológia

Příběh Věcí veřejných, aneb cesta od party aktivistů do vrcholné politiky.

Petr Švec a Tomáš Syrovátka - MF Dnes.

Hrstka obyvatel Prahy 1 založila sdružení, které chtělo upozornit na podezřelou privatizaci obecních bytů. Teď, o devět let později, je všechno jinak. Mají čtyřiadvacet poslanců v parlamentu a jednají o vládě. Strana Věci veřejné - strana, která je největším překvapením v české politice. Její zakladatelé to však za úspěch nepokládají. Místo toho říkají, že se bojí a přiznávají, že "Kampaní a sliby jsme si trochu zavařili."

.

0 0
možnosti