Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Japonsko půl roku poté: Ještě nebydlí, ale silnice už mají

Zpravodaj LN Martin Weiss popisuje, jak se Japonsko dokázalo vypořádat s tragickými následky zemětřesení a tsunami. Navštívil místa, kde obyvatelům pomáhala i česká humanitární organizace ADRA. Silnice září novotou, ale lidé stále bydlí v provizorních chatách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. Frgalova

11. 10. 2011 14:42
jak to ti Japonci dělají, že jim to jde tak od ruky

závidím jim tu schopnost se zvednout, opravdu závidím

0 0
možnosti

P. Fiala

11. 10. 2011 9:10
Tam je situace, kterou lze označit za KRIZI

Zde by si měli politici a ekonomové ověřit své mediální "teorie KRIZE", alespoň studenti ekonomie by si měli udělat alespoň "informační studie" i když ne přímo z místa (statistiky v Japonsku stále fungují).

Dle mne, nastávají krize ve společenstvích lidí, když na rozsáhlejšímúzemí státu dojde k velkým ztrátám na životě a majetku, takže výsledkem je nutná rychlá obnova k čemuž je potřeba spousta peněžních prostředků, které se musí vložit do vybudování všeho zničeného JEŠTĚ JEDNOU a přitom ekonomiky daného území nevytváří GDP, ale má náklady, které musí uhradit lidé ze zbývajícího území státu. Ze zahraničí je možno vzít si půjčku, která je s patřičným úrokem, atd., atp.

Takže vážení politikové a ekonomové: zničený majetek na rozsáhlejším území je příčinou KRIZE (poklesu výkonu lidí a zdrojů k tvorbě bohatství v čase, tam na spláchnutém území byl výkon poklesel na 0, dnes je tak asi na 5%, kdy bude na původních 100%, toť otázka pro místní plánovače, odhaduji tak 3-5 roků).

Přírodní katastrofy jsou ekvivalentem představy pro válečné konflikty ať už Warm War či Cold War, rusky холодная война; zhruba 1947–1991.

V jakém stavu je dnes společnost lidí v Libyi, kde je zprostředkovaně bombarduje přes vojáky NATO každý z nás? A paní Olbrajt to NATO vyslovuje tak hezky, říká "néjto". Ale ty důsledky pro místní lidi.

0 0
možnosti

P. Fiala

11. 10. 2011 9:24
Oprava ke "Cold War"

Znaky ruské abecedy se transformovaly v nějaké kody při odeslání příspěvku z mého PC.

Má být ozřejmeno, že Studená válka trvala od 1947-1991 a má připomenout bipolární "vyhazování, plýtvání" lidskou prací a mnoha zdroji surovin a energií v celosvětovém měřítku, jen díky tomu, že se straničtí političtí lídři různých idejí-věr nedokázali domluvit.

Pusťme fantazii z uzdy a představme si co vše bychom byli vytvořili, kdybychom netvořili zbraně a vše co s nimi souvisí a netřásli se strachem.

Dnes nás opět nějací jiní lídři staví proti jiné kulturní oblasti, proti muslimům. Buďme před tvůrci podobných vizí velmi pozorní a nevolme si stranické politické lídry, kteří toto hlásají, Cold War tak bude znovu oživena a mnoho práce a zdrojů bude přivedeno ve zmar, to nejsou zákonitosti přírody, do které lidé patří, jsou její součástí.

0 0
možnosti