Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

WEISS: Řecká beznaděj

Na počátku 90. let, po dobu krátkého života demokratické československé federace, tvrdila slovenská politická reprezentace: chceme vlastní ministerstvo zahraničí, chceme vlastní centrální banku, ale rozbít společný stát nechceme.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A. Stroller

18. 6. 2012 13:25
media

Toto je mediální masáž.Řekové si nad žádné poměry nežijí,žije si tam nad poměry vrstva vyvolených,která po léta rozkrádala stát mnohem víc než naši politici,nepřiměřené mzdy a výhody jsou pouze ve státním sektoru,takových Nagyových co dře jako kůň tam mají více než my,proto došli "do cíle"dříve než my.Až to tady do stejného cíle dokrade Kalousek a spol,tak si počtete,jak si češi půjčovali a teď se diví.Upozorňuji,že já jsem si,stejně jako běžnej Řek nikde nepůjčoval,žádnou budoucnost neprožíral a jediná moje "vina" je to,že ať zvolím toho nebo onoho,krade se dál a já dlužím víc a víc.Řek ať za posledních 20 let volil kohokoliv,vždy se kradlo ještě víc než předtím.Stejně jako u nás.Ta podobnost našeho a řeckého Kocourkova je veliká,tak nehažte kamenem,za pár let stejné kameny budou lítat na vás.

0 0
možnosti

P. Fiala

18. 6. 2012 9:56
Řeckých občanů prozření

""Podobně uvažují řečtí voliči a politické strany, které je v tom utvrzují: nechceme přijít o euro, ale ať nám Evropa neříká, že si žijeme nad poměry. Je to stejně iracionální a podobně to musí i dopadnout.""

Proč je brána "Evropa" co by nepřítel Řeků? Nechápu vývody autora.

Jde o to, že držitelům Státních dluhopisů ze zahraničí nejsou spláceny úroky ani jistiny půjček (50% státního dluhu je mezinárodní a 50% je domácí-národní). Připomínám, že toto zadlužování organizovaly a organizují levicové vlády státu Řecko,

0 0
možnosti

J. Cedivoda

18. 6. 2012 16:01
Nemáte tak docela pravdu.

V době kdy se "s tím ještě dalo něco dělat" (2004 - 2009) byla u vlády pravicová strana Nová demokracie. Zadlužování "organizovaly" vlády, které se za každou cenu chtěly dostat k moci a udržet se u ní. Dále tento stav způsobily banky, které ačkoliv věděly, že Řecko nebude schopno splácet dluhy, přesto řecku ochotně půjčovaly. Pojí se tady dva faktory, nezodpovědnost a touha po zisku za každou cenu s vědomím "ON TO NĚKDO ZAPLATÍ", toto vědomí je u bank posilováno ochotou platit, vládami, které "nemohou" nechat špatně hospodařící finanční instituce padnout, protože jsou na nich závislé. Poslední krize způsobily pouze a jen finanční instituce.

0 0
možnosti