Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Lingvista o Kalouskovi: Řeckořímský zápas přechází ve wrestling

Namísto toho, aby politici hovořili k věci, uchylují se k osobním invektivám, po skutečných argumentech se nikdo ani neshání. Tak by se zhruba dal shrnout názor předního českého lingvisty Jiřího Krause, které server Lidovky.cz požádal o analýzu posledních veřejných vystoupení Miroslava Kalouska.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
HG

H. Grúbr

15. 7. 2012 9:01
Přiznám se, že osobně, poté, co se tu v poslední

době odehrává, jsem dospěl k názoru, že takhle to dál nejde. Dle obhájců tzv. demokracie máme tedy sedět na zadku ještě dalších 20 let, aby se to vyrovnalo, abychom si mohli zodpovědně říct, že před 80ti lety nás tu dusili komanči a pak 40 let mafie, a že ani jedno nebylo to pravé ořechové? Myslím si, že myšlenka komunismu je správná a pokroková, že posunuje společnost správným směrem, ale že je zneužitelná, podobně jako současná hra na demokracii, vycházející z představ dřevního kapitalismu přelomu 18 a 19 století, u nás stříklého mafiózním stylem správy veřejných statků. Je tudíž nutno se zamyslet nad tím, jak omezit tuto zneužitelnost postavení politiků. Navrhuji každého politika učinit osobně odpovědného za svoje rozhodnutí v politické funkci, pokud by mělo hospodářské konsekvence. Odpovědnost by spočívala především v ručení majetkem svým a celé rodiny - pamatujete, jak se katolík Kalousek rozvedl a všechno převedl? - asi už cítil přicházející otřesy, ne?. Z uvedeného plyne strach hnát se do nepředložeností, dělat mafii bílého koně a devastovat veřejné finance. Na odpovědné f-ce by se nikdo nedral, byli by tam skuteční odborníci, a ne kašpaři jako dneska.

0 0
možnosti
MP

M. Pokorný 529

14. 7. 2012 11:56
Jo demokracie.

Před rokem 1989 tady vládli zlí komunisté, kteří říkali, že na západě se žije lidem hůře než u nás, protože jsou tam nezaměstnaní, bezdomovci, žebráci a podnikatelé, kteří ožebračují své zaměstnance a proto je potřeba budovat socialismus. V listopadu 1989 povstali proti těm zlým komunistům nejdříve studenti a pak celý národ a vládu těch zlých komunistů svrhl. Z některých se potom stali také politici a podnikatelé a začali budovat kapitalismus a proto tady máme také nezaměstnané, bezdomovce, žebráky a podnikatele, kteří ožebračují své zaměstnance, kteří na ně pracují . A tomu se říká vývoj ve spirále. A právě jedni z těch bývalých aktivních budovatelů komunismu, jsou Nečas a Kalousek. 

0 0
možnosti

P. Čech

14. 7. 2012 12:04
Re: Jo demokracie.

Tento systém není žádná demokracie. Je to typický socialismus, notně ovšem stříknutý anarchií.

0 0
možnosti
FS

F. Skupík

14. 7. 2012 11:48
Re: Kalousek je chce taky!!!

..díky Olomoučané.Nezapomeňte na ty lotry z ODS!!

0 0
možnosti
FS

F. Skupík

14. 7. 2012 11:46
Tady je prostě

KALOUSKOVO!!!On řídí tuto republiku,nikoli premiér .

A divím se že k tomu všemu mlčí ten náš otec vlasti, nekorunovaný král zlodějů, Vaclav Klausů.

0 0
možnosti

P. Čech

14. 7. 2012 11:12
Špatní jsou ti, tam nahoře.

Je nutno se ptát, kdo to říká a hlavně proč to říká. Říkají to lidé, občané, chete-li "lid". Proč to říkají?  Asi nikoliv proto, že by "ti tam nahoře" byli apriori opravdu všichni špatní, ale proto, že "ti, tam nahoře" rozhodují ve všem za lidi, občany. Rozhodují ve všem a zejména proti vůli občanů. V naší společnosti a v našem systému, kterému politici říkají demokracie, aniž by věděli, co to ona demokracie je, rozhodují o všem vyvolení (nikoliv svobodně a demokratiky zvolení) členové politických stran a to v naprosté většině případů proti vůli obrovské většiny občanů. Zde je jádro všech problémů a kořen věcí, který jasně ukazuje na skutečnost, proč občané státu nestojí za rozhodnutími  vládnoucích jedinců, tedy za rozhodnutími "těch, tam nahoře". Točí se to neustále kolem téhož. Společenský systém nemá nic společného s občanskou společností, s demokracií. A o tom to je.

0 0
možnosti

P. Čech

14. 7. 2012 11:28
Re: Špatní jsou ti, tam nahoře.

A zejména je to o tom, že stát nejsme my, občané, jak by býti mělo, ale že stát jsou politické strany a jejich členové. Ostatních občanů se to netýká, protože jejich názor na věci obecné žádného politika (rozuměj člena politické strany) nezajímá. Ani jej nezná. Nezná proto, že není uzákoněn systém obecných referend, které jedině mohou odhalit většinovou vůli občanů. A o tom to je.

0 0
možnosti

P. Šraier

14. 7. 2012 10:32
Kalousek je "pako"

I kdyby měl 100x pravdu, jako že tím si jistý nejsem, tak dává úžasný prostor k řečnickým tirádám pana Zaorálka, Sobotky, Grebeníčka a dalších pultíkových exhibicionistů...:-(((

0 0
možnosti
DP

D. Procházka

14. 7. 2012 11:21
Re: Kalousek je "pako"

Souhlas. Tragédie je, když v parlamentu musí Grebeníček vysvětlovat princip dělby moci v demokracii.

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

14. 7. 2012 8:12
Závislost moci výkonné a zákonodárné v ČR

V DEMOKRACII v ČR jsou v řízení státu občané (třeba zrovna pan Kalousek), kteří mají moc výkonou i zákonodárnou a Ústavní soudci toto nevnímají? Nevnímají tuto ZÁVISLOST? Navrhuje coby ministr vlády znění zákonů (třeba toho "Státní rozpočet") a sám pak si jej schvaluje coby poslanec v parlamentu. Je to v souladu s ÚSTAVOU?

0 0
možnosti
JT

J. Tínek

14. 7. 2012 9:08
Re: Závislost moci výkonné a zákonodárné v ČR

Já jsem nedávno psal svému poslanci právě z tohoto důvodu,že pokud se poslanec stane ministrem, na jeho místo má nastoupit náhradník(po dobu  výkonu funkce mínistra).A  víte, co mi odpověděl ? Že prý takové návrhy tady již byly, bohužel neprošly.

Tak jsem mu odepsal, aby pořád do toho bušil dokud se to konečně neprosadí.Ale nevěřím,že se cokoliv změní. Takže opravdu takového poslance příště volit já nebudu.

0 0
možnosti