Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

PETRÁČEK: Nepolitruk

Václav Šlajs přináší další důkaz tvrzení, že se tu změnil politický režim. Režim možná ne, ale s­ nástupem nové garnitury politiků se mění práh citlivosti k ­tomu, co je společensky a politicky přijatelné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P. Helebrant

28. 1. 2014 20:38
Vokovickou Sorbonnu?

Nebyla to Vojenská politická akademie Klementa Gottwalda v Bratislavě? Tam vyráběli politruky :-))

0 0
možnosti

28. 1. 2014 17:24
To není snížení prahu citlivosti...

...to je rezignace.Naši lidé ,alespoň mnoho z nich ,už rezignovali na slušnost,čest a spravedlnost.Jestliže jsme si zvolili vládu a prezidenta,kterého máme,není co dodat.

0 0
možnosti

28. 1. 2014 19:29
Re: To není snížení prahu citlivosti...

Vládu jsme si nezvolili, paní Bílková. Zvolili jsme si pouze politické strany a hnutí, jejichž zástupci sedí v poslanecké sněmovně coby poslanci. S námi, občany, nemají přímo nic co do činění. Za to všechno může jen a pouze kocourkovský systém voleb podle zásad polměrného zastoupení. Poslanci se ze své činnosti nezodpovídají občanům, ale svým politickým stranám. Hlavně že máme tu demokracii, jak nám dnes a denně vtloukají do hlav tito poslanci, že? Celý politický a společenský systém, uplatňovaný v České republice je kozo či kočkopes, nesmyslná slátanina ničeho rozumného, prostě systém obecně nefungující . S tou rezignací občanů na slušnost, čest a spravedlnost máte pravdu. Ono se ani není co divit. Když vedoucí představitelé státu se utápějí v hajzlovství, nespravedlnosti a korupci, není ani možno nic jiného od slušných lidí očekávat. Je však nutno mít na paměti, že posloupnost nálady občanů končí rezignací, po níž následuje hněv a revoluce.

0 0
možnosti

28. 1. 2014 16:53
Samozřejmě

že si milicionáře, politruky, bachaře, soudce, STBáky a jinou komunistickou verbež český národ plně zaslouží. Češi to dokazují ve volbách, že milují levici, která v konečném součtu donese pouze a jenom zklamání a možno i nové zadrátování hranic.

0 0
možnosti

28. 1. 2014 13:55
Petráček zase z formalistního hlediska

nebyl nikdy odsouzen za mravnostní trestný čin - ale stejně je to kriminálník a lump nemravná!

Petráčkova logika...

0 0
možnosti

28. 1. 2014 10:56
U nás,

neměla proběhnout tak zvaná sametová revoluce , žádná nebyla a ani nebyla "proletariátem" chtěna , studenti chodili po fabrikách a přemlouvali ! Komunisti jenom neochotně předali moc nic víc, nic míň a chtějí nazpět ,měli jsme si ten reálný socialismus vyžrat až do dna a revoluce by proběhla podstatně jinak, nebo by jsme zůstali ostrovem svobody uprostřed "buržoazní Evropy" jako Kuba, taky řešení, aspoň žádná česká polovičatost , která nás provází dějinami. Máme to, co jsme si NECHALI DOPUSTIT !!!!!!!!!!

0 0
možnosti

28. 1. 2014 9:59
Do Vokovic

se dostali jen kovaní komouši. Byla to výběrová ,,škola,, kde se jen tak někdo nedostal. Za tohle ovšem můžou zlodějské strany jako ODS, ČSSD, KDU. Lidé už jich mají plnou řiť.

0 0
možnosti

28. 1. 2014 10:10
Re: Do Vokovic

Nejen tyto, ale téměř všechny ostatní snad s výjimkou KAN

0 0
možnosti

28. 1. 2014 9:38
podobně je na tom skoroministr

Marcel Chládek. Akorát že jemu se nepodařilo, díky listopadu 89, dostudovat vojenskou politickou akademii a tak se politrukem nestal. Až o mnoho let později si dodělal jinou školu...a vojenské vzdělání do životopisu nepíše :o)

0 0
možnosti

28. 1. 2014 10:19
Re: podobně je na tom skoroministr

Takových a nebo jemu podobných je velmi mnoho. Uvědomte si, že před listopadem 1989 bylo v ČR cca 1 milion komunistů. Dnes jich je v KSČM cca 40 tisíc. Tedy 960 tisíc je "bývalých" komunistů. Uvozovky používám proto, že slovní spojení "bývalý komunista" je totéž co "bývalý černoch". Je jich tedy desetina a tomu odpovídá i procento hlasů pro ně v poslanecké sněmovně.Právě proto tvrdím, že v případě většinového dvoukolového volebního systému u voleb do poslanecké sněmovny, u kterého je zapotřebí ke zvolení  min.50% hlasů, by téměř žádný komunista zvolen nebyl.

0 0
možnosti

28. 1. 2014 8:53
Plody popleteného humanismu.

Díky pánům Jičínskému,Rychetskému,Pithartovi a dalším,máme takové lidi nyní již v politice.Přiblblé heslo ,,Nejsme jako oni" se takto projevuje v celé pitomosti.Možná bylo zpočátku vynuceno ještě přítomností okupační armády,ale když tato odešla,tak měl následovat tvrdý postih pro všechny bývalé členy KSČ.Vzorem měl být gen.Pinochet v Chile.Takto byl jen odhlasován jakýsi slabomyslný lustrační zákon a okamžitě oslaben zákonem na ochranu osobních údajů.Čile zneužívaný potrefenými tím prvním.Oč by bylo méně starostí,kdybychom dokázali exponenty minulého (komunistického) režimu alespoň zčásti fyzicky zlikvidovat.Vzor jsme měli v letech 1945-47 při likvidaci nacistických okupantů a jejich českých pomahačů.Tuto chybu asi již nejde napravit.

0 0
možnosti

28. 1. 2014 9:31
Re: Plody popleteného humanismu.

Máte hodně pravdy, ale v poslední větě se mýlíte. Tuto chybu napravit lze. Za prvé změnou volebního systému na obecně většinový dvoukolový, takový jako je u voleb do senátu. V takovém případě je možno eliminovat přítomnost komunistických poslanců na minimum. V druhém případě neustálým poukazováním na komunistickou minulost soudruhů jako nejen Jičínského, Rychetského, Pitharta, ale i všech "bývalých" komunistů. Zde je pole neorané pro média. Jsem přesvědčen o tom, že pokud by se toto dělo, všichni komunisté by to časem vzdali a voliči komunistů by neuspěli. Množství komunistických poslanců ve sněmovně je výslednicí pouze volebního systému podle zásad poměrného zastoupení, kteréžto zásady a systém navrhli a následně schválili výše uvedení "bývalí" komunisté a komunisté, sedící v té době ve sněmovně. Pokud toto neuděláme, pozdě bycha honit. nakročeno k tomu je- viz čl. 9.1 programového prohlášení vlády.

0 0
možnosti

28. 1. 2014 8:09
Politický režim se nezměnil

Po listopadu 1989 byl skrytě zaveden opět socialismus, pouze jako úlitba občanům byla povolena vyšší míra svobody. Jako důsledek tohoto vznikl částečný chaos zejména v tom smyslu, že si každý (nejvíce politické strany) myslí, že si mohou dělat co chtějí a zásadně nedodržovat ústavu.Je to důsledek činnosti, kdy velmi mnozí členové opovrženíhodné a zločinné organizace - KSČ zjistili, že tady jim asi pšenka nepokvete a rychle se zbavili rudých knížek. Následně infiltrovali všechny vznikající politické strany a obsadili místa v jejich vedení. Zapsali se na volitelná místa kandidátek těchto stran a byli následně volebním systémem zvoleni do poslanecké sněmovny, kde spolu s komunisty tehdejšími vytvořili skutečnou většinu. Takto schválili paskvilní návrh ústavy opět pouze ke svému užitku. O volebních zákonech nemluvě. Tento stav trvá dodnes a se změnou prahu citlivosti k tomuto (generační problém) nedovoluje změnu k lepšímu, k odstavení politických stran od moci nad občany státu.

0 0
možnosti