Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Švejk na čínském parádemarši aneb Zeman v rukou pekingské propagandy

Čtvrteční oslavy sedmdesátého výročí konce druhé světové války v Pekingu byly nabité historickou symbolikou. Symbolická byla i účast prezidenta Zemana. V obou případech balancuje symbolika mezi historickou ironií a fraškou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

6. 9. 2015 22:07

A ví vůbec Ovarovič Rin Tin Tin, že byl na oslavě osvobození Kuomintangu? Nebo je mu to fuk, jen když rejžový víno teče proudem? A že čínský komunistický diktátoři jen odvádějí pozornost od toho, jak se jim se re hospodářství? Asi taky tak, vysnil si kšefty za 10 miliard, tak je spkojenej...

0 0
možnosti
PR

P. Ritter

7. 9. 2015 8:28

Jsem si jistý, že snad neexistuje žádná země na světě, která by si toužebně nepřála, aby se její hospodářství sra.lo tak jako to čínské.

Je asi hodně málo zemí na světě, které by měly tak obrovské finanční rezervy, že by si mohly dovolit investovat po celém světě. Bavím se tím, jak se  někteří naivně radují z toho, že růst čínsého HDP se snížil ze 7.9%  na 7% a už z toho vyvozují, že Čína začíná krachovat. Čína má obrovský výrobní potenciál, ale další zvyšování výroby už naráží na meze, dané tím, že uvnitř Číny není už moc možností pro další investice - proto se Čína zaměřuje jednak na nákup nalezišť průmyslových surovin a akvizic a fúzí úspěšných, ale momentálně finančně slabých firem. Zahraniční investice Číny samozřejmě přinesou další rozvoj čínského hospodářství i vzhledem k dalšímu zlevnění čínských výrobků - určitě je výhodnější mít výrobní továrny přímo ve středu Evropy nebo v USA a obejít se tak bez nákladné dopravy výrobků z Číny k evropským a americkým zákazníkům.

0 0
možnosti