Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Jedenáctý překonaný teplotní rekord. Svět zažil nejteplejší březen v měřené historii

Průměrné světové teploty byly v březnu vůbec nejvyšší, jaké registrovali meteorologové ve třetím měsíci roku od začátku měření v roce 1880. Uvádí to zpráva amerického Národního úřadu pro ovzduší a oceány (NOAA), podle níž jde již o jedenáctý měsíc v řadě, kdy byl překonán globální teplotní rekord. Období od ledna do března bylo zároveň vůbec nejteplejším prvním čtvrtletím roku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

20. 4. 2016 16:22

Lidé nepochází z opice, i když někteří z lidí mají podobný vzhled a vlastnosti jako opice. Nejvýznamnějším faktorem ve vesmíru není světlo, ale gravitace a také rychlost působení gravitace je několikanásobně vyšší než rychlost světla. No a opice a věda vnímají více světlo než gravitaci přesto, že gravitace jako nukleární produkt vytváří vesmír, včetně planety země.

0 0
možnosti

20. 4. 2016 8:17

No vida, je čas zvýšit ekologické daně, případně daně. Záchrana planety něco stojí ;-)

0 0
možnosti

20. 4. 2016 7:28

Podle článku bylo tedy ledu loni 14,513 milionu kilometru, tedy rozdíl o cca 0,1%. To je vskutku devastující úbytek!

0 0
možnosti

20. 4. 2016 2:01

Fyzikové, ani astronomové neumějí spočítat kvantum energie, které zvyšuje teplotu zemského jádra a nerozumí gravitaci. Připravte se na zemětřesení a zvyšující se aktivitu sopek. Dobré na tom je, že zvýšená teplota země, nás chrání před smrtícím, ledovým dechem vesmíru. Počasí bude mít dramatičtější podobu, která nebude vyhovovat zvláště zemědělcům.

0 0
možnosti

20. 4. 2016 7:20

vy jste snad jezdec apokalypsy nebo co?

Co má jádro, zemětřesení a sopky společné s oteplováním? A kde jste probůh vzal tvrzení, že vnitro planety se otepluje? Naopak, postupně, i když nepatrně, chladne. A teplo vnitra pochází jednak z tepla uvolněného akrecí planety při svém vzniku a velkého bombardování krátce po vzniku, a dále z rozpadu rádioaktivních prvků a slapových jevů (působení měsíce). Tepelné vyzařování země lze také měřit a spočítat

PS: že tomu nerozumíte vy, neznamená, že tomu nerozumí současná věda

0 0
možnosti

19. 4. 2016 21:08

No jo no, už se "těším" na další letní vedra, to zas bude žúžo... :-P

0 0
možnosti