Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Nezačne-li EK jednat, musí se iniciativy chopit vlády, říká německý ministr Schäuble

Pokud nezačne Evropská komise po britském referendu urychleně řešit důležité problémy Evropské unie, měly by se iniciativy chopit jednotlivé členské země a hledat „mezivládní“ řešení. V rozhovoru poskytnutém listu Die Welt am Sonntag to v neděli uvedl německý ministr financí Wolfgang Schäuble. Komise by se podle něj měla zabývat především řešením migrační krize.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Š. Apolen

6. 7. 2016 23:48

Paní Václavíková. Nepřipadáte si jako Sisifos ?

0 0
možnosti

7. 7. 2016 0:03

Vy jste to přelouskal? :-)

Tak si připadám jen tehdy, když se oponent nad tím, co píšu, ani nezamyslí.

0 0
možnosti

4. 7. 2016 11:31

Není to komické, jak si tu každý představuje, že změny v EU musí proběhnout právě podle jeho mustru? Obávám se, že spousta místních musí být zákonitě zklamána, protože jejich představy o změnách nejsou většinové představy Evropanů. Pak ber, nebo nech.

Osobně bych dala přednost větší centralizaci v důležitých oblastech, jako bezpečnostní, zahraniční a finanční politika či ochrana hranic, zatímco ubrat v sešněrování byrokratickými prováděcími předpisy. A nemyslím tím vůbec máslo či rum!

0 0
možnosti

4. 7. 2016 9:49

Vlajkové německé společnosti Volkswagen, Deutsche Bank a RWE jsou v katastrofálním stavu nízkou hodnotou svých akcií. O ekonomické zdravosti Německa se jenom strašlivě žvaní, ale ve skutečnosti Německo svojí protiruskou politikou nesmírně utrpělo jak přímo, tak zprostředkovaně přes všechny druhotné jevy, které protiruské sankce vyvolaly.

0 0
možnosti

4. 7. 2016 10:34

:-)))))))

0 0
možnosti

S. Hammer

4. 7. 2016 7:03

A je faktem, že i když se ani mně nelíbí spousta bruselských manýrů a nadávám, tak:

1: sjednocená Evropa již nemůže být dalším sudem prachu, který zažehne válečný požár jako tomu bylo v minulém století

2: volný pohyb osob, služeb a zboží je dnes něco tak samozřejmého, jako že každé ráno vyjde slunce

3: Jak se ukazuje, britští bořitelé sice dokázali, aby Britové hlasovali pro vystoupení z EU, ale nemají snad žádný další plán co dál a ani zemi nechtějí vést. Začíná být divné, jak se najednou neví co se stane dál. K čemu to teda bylo dobré?

4: Čím víc se žvaní, že se Evropa musí změnit, tím méně tomu věřím. Jaké změny máme jako čekat se starými psy?

0 0
možnosti

S. Hammer

4. 7. 2016 6:49

Krok číslo jedna: odchod Andělky z politiky. Ona je hlavním představitelem masivního porušování evropských dohod a příčinou migrační vlny v takové mohutnosti.

Pak se dá už bavit o všeličemž, nikdo nebude totiž plácat takové hovadiny v oblasti uprchlické politiky jako ona.

0 0
možnosti

4. 7. 2016 10:37

Anděla odejde z politiky, až si to budou Němci žádat, je to německá politička a jejich výsostná věc, koho si zvolí. Tvrdit, že ona je příčinou migrace či porušování dohod, je dost úlet.

0 0
možnosti

3. 7. 2016 22:27

Že k nezbytné reformě v řídících mechanismech v Bruselu dojde je jasné. Faktem však je, že kladné projekty vzešlé z unijní spolupráce si řada národních politiků přisvojila sobě, jako jejich velká zásluha. Ale když se jim něco nevydařilo, chyba se svedla na Brusel. EU je i po odchodu Británie takovým společenstvím, které je ve světě stále uznáváno jako velmoc, protože ekonomicky se srovnává s USA !! Že levicové vedení EU v posledních letech přivedlo tento spolek svým multikulturalismem a imigrační politikou do krizového bodu je už známo ve všech zúčastněných zemích. Proto se požaduje řešení této věci a ne výstup z EU - viz postoje Varšavy, Budapeště, Bratislavy a nakonec i Prahy. Cestou je návrat k základům na nichž EU vznikla.

0 0
možnosti

V. Komárek

3. 7. 2016 18:11

Konečně jím to dochází, že ti blázni v Bruselu jsou na dvě věci???

0 0
možnosti

3. 7. 2016 20:53

Vám Kojzare ovšem zdá se stále nedošlo, že EU není jen Brusel.

0 0
možnosti

3. 7. 2016 16:15

"vrátí co nejvíce pravomocí členským státům. „To problémy nevyřeší,“

Naopak, to je jedinná možná cesta, jak EU zachránit. Pokud bude dál trvat velkoněmecká touha vládnout všem, budou exity pokračovat.

0 0
možnosti

3. 7. 2016 16:39

Chytrolini!

Neco takoveho mozna mohlo fungovat v dobach EHS, kdy tam bylo 12 zemi s podobnou ekonomickou urovni...

Ale dneska? Jak by asi fungovalo 27 clenskych zemi od Skandinavie az po Balkan, kde nejbohatsi zame ma 10 krat vetsi HDP na hlavu ve srovnani s nejchudsi zemi, pokud si kazdy bude delat co chce a nebude existovat zadna spolecna autorita, ktera by na to spolecne hospodareni v jednom otevrenem ekonomickem prostoru dohlizela?

Vzdyt takovahle "svoboda", to by bylo jako dat do provozu bankomat, ze ktereho si vybere kazdy tolik, kolik uzna za vhodne...

0 0
možnosti

3. 7. 2016 15:28

Ještě nevystoupili.

0 0
možnosti