Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

MACHÁČEK: Začíná už EU bez Británie ztrácet svobodu?

Velká Británie ještě ani zdaleka není pryč z Evropské unie, a už lze mít důvodné obavy, že bez ostrovní země to bude opravdu úplně jiný spolek. S jinou kulturou, s jiným étosem a s jinými cíli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

9. 9. 2016 20:48

svobvoda v Brianii podezdele odchazi: Londyn zvolil (svobodne) muslima za starostu a ten jako vubec prvni exekutivni narizeni zakazal plakaty s peknou zenskou ve vsech mestkych dopravnich prostredcich. Aby muslimy neurazeli. Drobnou veci zacinaji velke katastrofy.

0 0
možnosti

J. Nový

9. 9. 2016 15:44

" Nejsou země na kontinentu, bránící zatím „výdobytek“ Schengenu, vlastně svobodomyslnější než dnešní Britové?

.

NE!

0 0
možnosti

9. 9. 2016 10:15

U nás se svoboda plíživě vytrácí - socialistickoagrofertní vláda a parlamentní většina postupně přidává další a další zákony omezující svobodu jednotlivce, a státní zastupitelstva, policie a justice tomu nahrávají kriminalizováním politických rozhodnutí volených orgánů.

Prosím při dalších volbách používejte mozek a ne žaludek...

0 0
možnosti

P. Seník

9. 9. 2016 9:11

Brexit je především ekonomický problém - ovlivnil negativně náladu kolem dalšího vývoje eurozóny (zemí používající eura), která byla chybně vymyšlena, chybně provedena a nyní spěje ke svému konci (podle mnohých vznikne několik menších skupin zemí, s různou "euro-měnou"). Další problém je post-moderní a od reality odtržená "humanita" v EU, která je velmi selektivní - puč na Ukrajině podpoří (tamní volby mimo území vzbouřenců také), 47mil zbankrotovaných obyvatel přidruží, přitom Irák bylo tragické rozhodnutí (o Libyi nemluvě, pan Sarkozy...), stejně jako vyzbrojování "umírněných" povstalců v Sýrii (tady vzbouřenci nevadí a volby mimo jejich území naopak vadí). Otázkou je vůbec vliv nejen globální elity na post-demokracii, kde bývalí US prezidenti spíš mluví o oligarchii v USA i EU. Řeči o národních vlastnostech jsou pro děcka, důležité je udržení rovnováhy ve vztazích a hlavně zdravý rozum - bez něj to nepůjde ani v EU sojuzu.

0 0
možnosti

Š. Apolen

8. 9. 2016 23:33

Báli se, že odejde Řecko a tumáš čerte kropáč, odešla Británie.

0 0
možnosti

M. Konečný

8. 9. 2016 21:39

V závěru pan Macháček říká, že je to vlastně v pořádku, protože to máme srovnat s Maďarskem a Polskem. Ale tam se se svobodou neděje vůbec nic. Tak o čem pan Macháček v závěru článku mluví.

0 0
možnosti

K. Keinkopf

9. 9. 2016 0:32

No, on pan Macháček asi jen velmi zřídka ví o čem mluví, ale i přes to má na Lidovkách mnoho prostoru...

0 0
možnosti

J. Zima 869

8. 9. 2016 19:00

"...v duchu liberalismu deregulované banky si počínaly v rámci nezřízeného soutěžení tak, že je musel nakonec zachraňovat daňový poplatník."

To je velký omyl. Bylo to přesně naopak. Clintonova administrative stvořila agentury typu Fredie Mac, přes které byly banky státem pobízeny k dávání hypoték lidem, co je nemohli nikdy splatit. Za normaálních okolností by žádný příčetný banker takovým lidem nepůjčil, ale neberte to, když to stát tak cpe. Tím se nafoukla bublina nemovitostí a naásledně přišly problémy.

To je něco jako když se půjčovalo Řecku, protože si investoři (opět hlavně banky) myslely, že v eurozóně nelze zkrachovat. Byly by hloupé kdyby se nabízené příležitosti nechopily.

Morální stránka je ovšem něco jiného, ale o tu v tomto případě nejde.

0 0
možnosti

9. 9. 2016 0:37

No v tom USA to bylo trosku jinak. Zamestnanci bank pujcovali bezdomovcum penize aby dostali premie, dluhy pak prodali dalsim bankam. Za to take hodne bank dostalo poradne flastry - ne ze by Clintonka byla svata (ja ji tez nemam rad).

0 0
možnosti

8. 9. 2016 14:57

majaky svobody ( jestli takova vec existuje) jsou jen Izrael a Amerika. Trochu bordelo - ale svoboda. A Cesi moc nezaostavaji, drzme jim palce.

0 0
možnosti

9. 9. 2016 8:25

Tak USA rozhodne neni zadnym majakem.

0 0
možnosti