Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

MACHÁČEK: Bratislavský summit jako začátek?

Angela Merkelová asi vcelku realisticky snížila některá přílišná a naivní očekávání spojená s bratislavským summitem. Přiznala, že jsme v kritické a vážné situaci, ale v tom, co je třeba udělat, nelze nalézt shodu na jednom summitu. Bude jich třeba celá série a je třeba hlavně vyjádřit vůli hledat jednotu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

18. 9. 2016 17:21

Proč tolik zbytečných slov ? Zrušit Lisabonskou smluvu !

0 0
možnosti

18. 9. 2016 13:18

Zelený: Dnešní politici přivedly Unii k historicky nebývalé krizi, ale jsou propojeni mezi sebou. Junckera prosadily Berlín a Paříž poté, kdy se objevily informace o daňových kouzlech Lucemburska, kde byl premiérem. Tuska poté, kdy bylo zřejmé, že jeho politická kariéra v Polsku skončila. Modelová je kariéra José Barrosa. Ten se z mladého maoisty vypracoval na portugalského premiéra, kde se výrazně zasloužil o vytvoření aliance ochotných pro intervenci v Iráku, následně se stal předsedou Evropské komise a nyní pracuje pro americkou bankovní investiční společnost Goldman Sachs. Někdo by mohl říci, že špičkové pozice Unie jsou vyhrazeny pro kamarády z mokré čtvrti,“

0 0
možnosti

18. 9. 2016 16:50

To máte sice pravdu, ale největší chybou EU bylo schválení a přijetí Lisabonské smlouvy. Smlouvy mistrně napsané na velmi mnoha stránkách tak, aby jí občané států nerozuměli a navíc, smoluvy, která např. v ČR ani nebyla přeložena a občanům předložena k diskusi. Mám za to, že podobně tomu bylo u většiny států. Politici států, přesvědčení a přesvědčovaní politickými stranami o jejich nadřazenosti a vyjímečnosti arogantně a podvodem dosáhli schválení této smlouvy. LS totiž zásadním způsobem omezuje suverenitu jednotlivých států a přenáší mnohé pravomoci na EU. To ovšem občané jednotlivých států nikdy nemohou přijmout, pokud nemají možnost se k tomu vyjádřit v referendech. A proto nemůže a nebude EU v dnešní podobě fungovat.

0 0
možnosti

18. 9. 2016 11:13

Začátek? Ano, ale začátek konce!

0 0
možnosti

18. 9. 2016 9:42

Začátek? Začátek čeho smysluplného? Podle mne byl tento summit jen zbytečným a drahým výletem politiků, kteří si přijeli do Bratislavy pokecat. Ničeho jiného, co má nějaký smysl totiž nejsou schopni. Ono těm "hlavním" - Německu, Franciia Itálii vyhovuje nadmíru současný stav. Silou množství svých zástupců v orgánech EU toto společenství evropských 27 států plně ovládají a diktují mu svou vůli. Není divu, že se jim nelíbí politika států Vyšeegrádské skupiny, ikdyž i zde je nutno přiznat, že premiér ČR vykonává politiku podržtašky paní Merkel a pana Hollanda. Doma má silné řeči (což jediné skutečně umí), na úrovni EU však již poníženě přitakává výše jmenovaným. A tak tedy, Bratislavský summit byl plný keců, nicneříkajících žvástů a to bez jakéhokoliv výsledku či vyústění. Dokazuje to jediné. Současná EU je odsouzena k zániku a pokud je něco nutno, potom návrat k politice a systému EHS.

0 0
možnosti

17. 9. 2016 8:29

Urcite je prima shodnout se aspon na zakladu. Resp. co jsou ty spolecne evropske hodnoty. To vsichni pouzivaji a nikdo nevi, co to vlastne je. A nutno dodat, ze to neni zdaleka jen problem stredny a vychodni Evropy, ale i pokrutecke zapadni casti. Slysim, zemame zidovskokrestanske koreny a tradice, tradici je solidarita. Ale jaksi by mel kzdy definovat, co si pod tim kdo predstavuje. V detailu pes je zakopan a frazovite reci nikomu nepomuzou. Ani ty nase, ani ty zapadni. To by si mel pan machacek a jemu podobni taky uvcedomit.

0 0
možnosti

18. 9. 2016 9:54

Slovní spojení "společné evropské hodnoty" je nicneříkající politický kec, jako ostatně všechno politické. Již pojem "kořen" znamená něco co je nejníže či nejdále v evropské lidské existenci. Židovství, ani křesťanství tím tedy být nemůže, protože nejdále zpět v dějinách "lidské" Evropy je pohanství a mnohobožství všeho druhu. Židovství, ale zejména křesťanství bylo obyvatelům Evropy vnuceno silou a společné kořeny jsou tedy úplně jinde. Před rokem 325 n.l., před Niceajským koncilem. Další slovní spojení "tradice" a "solidarita" je nesmysl, protože jsou zde spojovány dva protichůdné pojmy. Tradicí v Evropě totiž není žádná solidarita, ale pravý opak, který celou Evropu provází již mnohá desetitisíciletí. A na frázovitých kecech je zcela založena politika naprosté většiny evropských států, ČR nevyjímaje. S jakoukoliv demokracií to nemá vůbec nic společného.

0 0
možnosti

R. Morava

16. 9. 2016 16:22

A proč by si východní Evropa zasloužila aby ji EU ztratila? Udržet evropskou spolupráci je dobré a nutné. Co se týká ekonomiky, máme se od západní Evropy dost co učit. Co se ale týká některých neomarxistických politických názorů na západě, neměli by náhodou poslouchat co jim říkáme i oni?

0 0
možnosti

18. 9. 2016 10:03

Nikoliv "udržet", ale obnovit evropskou spolupráci je nutné. Je nutné opustit nesmyslnou koncepci evropského superstátu a vrátit se k osvědčené vizi EHS. Na cokoliv ostatního, co je evropským států Německem, Francií a Itálií vnucováno ještě zdaleka nenastal čas. Především je nutno začít někde jinde. Přebudovat jednotlivé národní státy na státy přísně občanské, kde národnost je věcí zcela podružnou. Občané všech států musí dostat do svých rukou nástroj, pomocí něhož budou moci přímo ovlivnit v jednotlivých případech celkové dění. Pokud nebude uskutečněn tento základ, , je nesmyslné budovat nějaké (jakékoliv) chiméry a nalhávat občanům států nějaké společné hodnoty. Jde totiž o to, že žádné spojení národních států nemůže nikdy vytvořit smysluplnou federaci či konfederaci.

0 0
možnosti