Diskuse k článku: 759 nacistů, pár nábojů a 7 parašutistů. Před 75 lety bojovali o život v kryptě

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 30
  • Poslední: 19.6.2017 5:54
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Jurax 18.6.2017 15:38

Trošku mimo téma ...

"759 nacistů, pár nábojů a 7 parašutistů. " - jaký to politicky korektní titulek!

Houby nacisté, Němci to byli, z nich jistá část - nejsem schopen odhadnout jaká a historické podklady k tomu asi nebudou - byli nacisté, tedy členové NSDAP.

S. Stardust 18.6.2017 15:08

Jinak pro všechny, kdo chtějí vědět, jak vypadala rusácká květnová okupace spojená s vražděním, zabíjením, znásilňováním a rozkrádáním ČSR rusáckými okupanty, tak zde je jen jeden příklad toho, co prolhaní prorusáčtí kolaboranti a komunistické bestie mají drzost nazývat tzv "osvobozením!" Co následovalo pak, víme už všichni! Takové letecké masakrování občanů ČSR již po skončení války v Evropě si nedovolili ani nacisté v době války!

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sovetske-nalety-zabily-prvni-mirovy-den-v-1945-na-1300-lidi_341978.html

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1523762-ceskoslovenske-tabu-na-konci-valky-zabijely-bomby-s-rudou-hvezdou

http://technet.idnes.cz/nalet-na-mladou-boleslav-9-5-1945-dis-/vojenstvi.aspx?c=A150505_200525_vojenstvi_erp

D. Block 18.6.2017 14:29

Trapné a fananatické hádky místních "diskutérů" jen znevažují památku a hrdinství těch statečných kluků.

J. Jurax 18.6.2017 15:38

Zde bych si dovolil s Vámi naprosto souhlasit.

D. Stirský 18.6.2017 14:20

Málo se mluví o to, že při vší té hrůze jsme měli nejméně obětí (s výjimkou Židů) ze všech okupovaných zemí. Zato, zde s výjimkou SSSR a Polska, nejvíce popravených za kolaboraci.

S. Stardust 18.6.2017 11:53

Když se ovšem zamyslíte nad tím, jaký teror v ČSR následoval vinou rusácké květnové okupace v letech po válce, tak je zřejmé, že i když by tito parašutisté unikli nacistům, tak určitě by je jako členy Západního odboje dorazili komunisté. Pokud by po válce, resp. po únoru 1948 neutekli včas na Západ, tak by komunistické bestie dokonaly, co jejich nacističtí žáci nestihli a pověsili by je, v lepším případě by dostali desítky let či doživotí a skončili v uranových dolech, které komunisté vydrancovali pro rusácké okupanty. Mimochodem víte, že na dnešní přepočet to představovalo hodnotu dva biliony dolarů, za které mohla být ČSR jako Kuvajt Evropy a k tomu všemu rusáčtí okupanti ještě ČSR ukradli tehdejší Zakarpatskou Ukrajinu. To bylo setsakra drahé prý "osvobození" ale správně krvelačná rusácká okupace spojená s vražděním, znásilňováním, zavlečením lidí do gulagů, popravami a žaláři v 50tých letech až po kradení majetků soukromých i státních, které dále pokračovalo ukradením uranu a ZU...

O. Krenželok 18.6.2017 11:38

Nacisté tu nikdy nebyli. Byli to Rusáci převlečení za Němce, což vám potvrdí každý druhý lidovkář z internetu...

J. Kováček 18.6.2017 12:47

Ne tak docela. Rusáci byli sice stejní prevíti jako nacisti.. s Hitlerem se spolčili už před válkou a postupovali proti ostatním evropským státům po vzájemné dohodě (viz smlouva o rozdělení si Evropy tzv. pakt Ribbentrop-Molotov). Na základě dané dohody Němci a Rusáci jako spojenci zahájili válku proti evropským zemím, společně zničili Polsko. Němci přepadli Polsko v září 1939 a za dva týdny se k nim Rusáci připojili a společně vymazali Polsko z mapy a území si rozdělili napůl.

Ale že by nás tehdy za války okupovali, to ti žádný druhý lidovkář z internetu asi nepotvrdí.

Rusáci nám sice koncem války kus území anektovali a dosadili si tady vládu podle svého, ale okupovat nás začali až mnohem později, teprve když jsme si začali koncem 60.let trochu více vyskakovat a chtěli jsme trochu více samostatnosti. To sem pak přijelo půl milionů Rusáků s četnými tlupami jejich mongoloidních vojáků.. a bylo opět po naději na nějakou naší samostatnost.

Ale možná že to vůbec nevíš, to ti asi na VUM

D. Šimáček 18.6.2017 15:49

no pokud vím první kdo se s hitlerem dohodl byli angličané a francouzi v mnichově. Obsazení poloviny polska bylo jen zpětné obsazení území o které rusko přišlo o pár let dřív, a v neposlední řadě prozíravý čin Stalinův, kdyby celé polsko obsadili němci, tak by pravděpodobně dokázali obsadit Moskvu.

D. Stirský 18.6.2017 10:56

Po r.89 jsem byl ve volební komisi. Předsedou byl starý pán, myslím bývalý pol. vězeň. Mým kolegou ve dvojici byl stejně starý dědek - komunista. Zrovna jsem četl Heydrichovu biografii. Pan předseda to komentoval: to byla strašná doba, to si neumíte představit. Komundíra řekl: Já se na to moc nepamatuju, ale tak strašný to nebylo. Řekl jsem si: Jak příznačné.

O. Knížek 18.6.2017 9:26

Pokud by parašutisté toto nasazení přežili a po válce zůstali v nově nastoleném "lido-demo" bolševickém protektorátu, připravili by jim bolšáni ještě "lepší" odměnu, než pro ně chystali nacisté. Jedna zvířata byla nahrazena druhými bezpáteřními bestiemi.

Parašutisté zemřeli jako hrdinové, zemřeli pro vlast a jsou dnes světlým příkladem pro všechny, kteří by mohli nabýt dojmu, že Češi nejsou schopní bojovat a že jsou zbabělci.

Jsem Češi, nikdy se nevzdáme!

V. Hamáček 18.6.2017 10:01

to je velmi, řekl bych až téměř stoprocentně pravděpodobné

J. Horák 18.6.2017 10:05

Jako vojáci vyslaní západním odbojem, 100%.

A. Müller 18.6.2017 10:41

Ten "odboj" byl uprchly zbabely Benes, ktery se touhletou nestastnou a pro cesky narod tragickou akci, snazil zalibit svym chlebodarcum. "Vlada v exilu" co vladla, kde vladla ? Vtip stoleti.

J. Cerny 18.6.2017 11:41

Tato, jak pisete, nestastna, tragicka akce, zapusobila na spojence tak, ze prohlasili Mnichovskou dohodu za neplatnou a tim umoznili obnovu Ceskoslovenska. Timto aktem nas spojenci take definitivne vzali mezi sebe jako partnery v boji proti hitlerovskemu Nemecku. Pouze Stalin premyslel, jak rozsirit svuj vliv v Evrope, jak rozsirit sve panstvi, kde co komu ukrast. A tak zmensil a posunul Polsko, z CSR ukrojil Podkarpatskou Rus (jak se tato cast drive nazyvala), Rumunsku sebral severni Bukovinu, Besarabii, Finsku ukradl Kareli, Salu a Petsamo, anektoval Estonsko, Lotyssko a Litvu, a vychodni cast Pruska.....

A. Müller 18.6.2017 17:15

Pane Cerny - pri vsi ucte - to jsou jenom plane recicky. Dovede si predstavit "platnost mnichovske dohody" po valce?

Ze oni nas "vzali mezi sebe". Jaka cest po mnichovske zrade. A co jsme z toho po "Jaltske dohode"meli? Jedna podlost za druhou.

A ted se nas "vzajmu lidstvi" snazi islamizovat. To jsou nasi "zapadni" pratele. Juncker a Merkel. A ten knilch z Francie.

J. Fohl 18.6.2017 10:55

Myslím si dokonce, že by jim bolševičtí soudci s klidným svědomím příšili na tělo oběti heydrichiády, která následovala po atentátu!

D. Stirský 18.6.2017 9:24

Uvědomme si, že smrtí H. přišel Hitler o jednoho z nejschopnějších, ne-li o nejschopnějšího nacistu. Sám řekl, že je to stejné, jako kdyby ztratil jednu armádu. I symbolická, byť předem neplánovaná, účast Čecha a Slováka měla velký význam. Nikomu z okupovaných se nic takového nezdařilo, a to ani Polákům, Francouzům či Rusům. Vedle řady různých českých udavačů a pomahačů zde byla také řada hrdinů: Zelenkovi, Novákovi, Fafkovi, Moravcovi... Slyšel jsem však tuto úvahu: Popravených zas tolik nebylo, při vší té hrůze. Ale byli to skuteční Vlastenci. Sokolové, lidé od ČCK, ... Nechyběli nám potom v r. 1948?

S. Hammer 18.6.2017 7:13

Kdyby se Beneš po Mnichovu jako chlap oběsil, takovou akci (nekonkretizovali to) by po nás Spojenci nežádali. Kapitulant musel svoji vinu odčinit. To ale Spojenci netušili, co tento ješitný skrček následně vyvede, bohužel jen a zase svojí zemi: zčuchne se se Stalinem.

Čest a věčná sláva našim vojákům. Gabčík ale nebyl Čech, nýbrž Slovák. Těch bylo v odboji v zahraničí ale zoufale málo, stejně jako předtím v legiích.

Mise to byla bez návratu, už když se do ní vybírali vojáci, bylo jim to sděleno. Jasně jim řekli, že je to akce s jednosměrným lístkem. Ti kluci milovali svoji vlast tak, že pro ně byla víc než jejich životy. Škoda, že Beneš nechal bojovat jen tak malou skupinku vojáků.

K. Loskot 18.6.2017 8:17

To jsi dal dohromady se stryckem Hermanem ?

S. Hammer 18.6.2017 18:35

Hehehe....

J. Čížek 18.6.2017 8:28

No, ono ani těch "legionářů" nebylo moc. Sotva 1/10 ze všech obyvatel zemí Koruny české (nepočítám v to německy mluvící spoluobčany). 9/10 svou přísahu nezradilo a nepřeběhli k nepříteli. Jenže o nich zvláště za tzv. 1. republiky se moc mluvit nemohlo.

S. Hammer 18.6.2017 18:36

No to si přečtěte pana Josefa Fučíka, abyste věděl co znamená ten váš výraz, že se o nich moc mluvit nemohlo. Asi vám vypadnou oči z důlků, jak se o nich mluvit nemohlo.

J. Čížek 18.6.2017 19:26

Už mi asi více oči z důlků nemohou vylézt, mám to nastudované poměrně podrobně. A od J. Fučíka mám také pár knih přečteno.

S. Hammer 19.6.2017 5:54

No tak to jste tedy v tom případě zvolil hodně mírný výraz.

J. Fohl 18.6.2017 11:35

Největší tragédií a totálním selháním Edvarda Beneše je, že měl na podzim roku 1938 neuvěřitelnou historickou šanci, odvrátit Druhou světovou válku! U nás je málo známý je fakt ( v německé historiografii známý pod pojmem Zářijové spiknutí), že ve Wehrmachtu existovala tehdy skupina nejvýše postavených generálů (Ludwig Beck, tehdy dosavadní šéf Generálního štábu Wehrmachtu, Walther von Brauchitsch, vrchní velitel Wehrmachtu, Wilhelm Canaris, šéf Abwehru, Franz Halder, tehdy nastupující šéf Generálního štábu Wehrmachtu, vedle celé řady významných politiků a vysokých policejních důstojníků), která byla připravena Hitlera odstranit pučem, kdyby tehdy nedošlo k Mnichovské dohodě, respektivě, kdyby Československo jasně signalizovalo, že je připraveno se proti chystané agresi bránit a v Německu by byla vyhlášena mobilizace! To by ale asi musel tehdy v čele státu stát někdo jiný, než Edvard Beneš!

S. Hammer 18.6.2017 18:42

Ano, to známo je, ale Češi to strašně rádi přehlížejí, vidí se pořád dopředu poraženi, Mnichov s náma provedl neuvěřitelnou paseku. Mnichov byl jen konečným vyústěním nacionalistické špinavosti (rozumějte politky od dob Vedlké války až do roku 1948) Dr. Beneše, kdy prostě tady skočil Hitlerovi na špek. Čím více čalouník řval, tím více se ten ješitný zbabělec klepal.

V. Šnek 18.6.2017 6:04

Stateční hoši. Jejich krev vykoupila naši svobodu.

l. matulik 18.6.2017 8:20

svobodu havlovcům, komoušům, socanům a odesákům s topáky a lidovci .. aby mohli beztrestně krást a lhát voličům .. a vydávat to za svobodu a demogracii

V. Hamáček 18.6.2017 10:02

Všichni kradou jenom matulík je letadlo......Najdete na Lidovky.cz