Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Do karantény musí i ti, kteří už koronavirus prodělali. Změny zatím neplánujeme, zní z ministerstva

Mezi lidmi na sociálních sítích se šíří fáma, že lidé, kteří prodělali covid-19, nemusejí v případě kontaktu s někým nakaženým do karantény, protože mají vůči této nemoci imunitu. To ale odmítá ministerstvo zdravotnictví, které změny v karanténách udělalo poměrně nedávno.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Je potřeba se alespoň přiblížit průměru promořenosti EU. Zatím dost zaostáváme. Čím méně odpovědnosti, tím více peněz, půjčky, které nikdo nesplatí. V jednotě je síla, soudruzi! Nedělejme tedy frajery a nechme se alespoň v průměru promořit jako celá Evropa chlamydiemi /1 ze 4 před deseti lety/.

0 0
možnosti
MF

V reakci na toto opatření z ministerstva jsme se spolu s dalšími dárci plasmy (prodělali jsme infekci a máme protilátky) dohodli, že s dárcovstvím okamžitě končíme. Necháme si protilátky pro sebe. Je to arogantní přístup.

0 0
možnosti
LM

A myslíte si, že ti, kterým by rekonvalescentní plasma mohla pomoci, za ten "arogantní" přístup ministerstva mohou?

0 0
možnosti
PP

P39e11t65r 71P87r73u53n16e90r

11. 9. 2020 18:10

Jsem laik, třeba mě někdo poučí?:

1)Testy na Covid používané v ČR reagují údajně na protilátky proti viru, nikoli na vir jako takový. Logicky to tedy znamená, že lidé, kteří už mají protilátky po prodělaném onemocnění o kterém ani nemuseli vědět, jsou při testu také pozitivní a vyvozují se z toho falešné a zcela zbytečné závěry ? Jejich pozitivita je jen falešná a nejsou ani vironosiči ?

2) Není to tak, že všichni jsme nositeli řady škodlivých virů a bakterií, ale když nemáme obtíže, tak to vůbec neznamená, že bychom byli automaticky nemocní ? A obdobných sledování podle vzoru Covid by se mohla dělat celá řada ?

3) Není tedy mezi pozitivně testovanými lidmi spousta, možná většina, falešně pozitivních (viz předchozí body) a jen se maluje čert na zeď protože nemáme u nás ani v zahraničí lepší testování ? Není navíc nárůst případů vyvolaný jen zintenzivněním testování ?

0 0
možnosti
LM

1) testy na covid-19 i mnoho jiných infekcí jsou obecně dvou typů - přímé, které prokazují přímo přítomnost infekčního agens ve vyšetřovaném vzorku z těla pacienta, např. kultivační průkaz, mikroskopický nález, průkaz antigenu a v případě SARS-CoV-2 se nyní užívá metoda PCR - polymerázová řetězová reakce, kterou se prokazuje přítomnost virové nukleové kyseliny - zde RNA. Pak existují testy nepřímé, které prokazují, že se organismus pacienta s dotyčným infekčním agens setkal (lze odlišit zda zcela nedávno či naopak hodně dávno) a dělá se to průkazem protilátek v krvi. V diagnostice akutního průběhu covid-19 nemá průkaz protilátek velký význam, poněvadž jejich tvorba nastupuje s několikadenním zpožděním od začátku onemocnění. Nález protilátek rozhodně neznamená, že dotyčný je infekční, zatímco nález PCR to ukazuje.

2) to je tak složité, že de naprosto není místo k vysvětlení, ale ano, můžeme být bezpříznakoví nosiči některých patogenů, ale takový člověk může být zdrojem infekce pro ostatní

0 0
možnosti