1. FC Brno 0:2 Viktoria Žižkov

Branky: 50. Naumov, 86. Kalod. Rozhodčí: Adam -

Teuber, Štěrba. ŽK: Střeštík, Pospěch, Smutný - Stracený, Straka. Diváci: 2950. Poločas: 0:0. Brno: Lejsal - Smutný, Dvorník, Živný, Čoupek (69. Szegedi)- Šural, Kalivoda, Mareček (57. Pospěch), Schneider (46. Střeštík) - Došek, Heinz.

Žižkov: Bartalský - Hruška, Pilař, Gabriel, Xavier (42. Koukal) - Vaculík, Sabou, Hušbauer -Stracený (64. Kalod) - Naumov, Švancara (71. Straka).

Nečekaným vítězstvím 2:0 v Brně vykřesali fotbalisté Žižkova naději na záchranu v lize. O výsledku rozhodla přesnější koncovka hostů po změně stran, kdy se trefil v 50. minutě Naumov a čtyři minuty před koncem Kalod. Žižkov vyhrál na hřišti soupeře poprvé od loňského dubna, kdy senzačně obral o body Slavii. Akci, která předcházela vítěznému gólu, začal Švancara, který našel nabíhajícího Naumova – a ten střelou pod břevno rozhodl.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ Miroslav Beránek (Brno): „Chtěli jsme hlavně nedostat branku, což se nám nepovedlo. V prvním poločase jsme se dopustili spousty nevynucených chyb.“ Zdeněk Ščastný (Žižkov): „Taktiku jsme měli položenou na tom, že pokud nedají Brňané do třicáté minuty branku, tak na ně začnou diváci pískat.“ HODNOCENÍ LN