Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

1. FC Brno 1:1 České Budějovice

Branky: 12. Trousil -90.+2 Žižka. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Košec. ŽK: Čoupek (Brno). Diváci: 3050. Poločas: 1:0.

Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Živný, Čoupek - Střeštík (61. Kuncl), Mareček, Polách, Lira (79. Okleštěk) - Šural (75. Borák), Heinz.

České Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Hunal (76. Kovařík), Leština - Hudson (61. Stráský), Laurinc, Žižka, Benát, Šíma -Svátek (81. Ondrášek).

Branka Michaela Žižky ve druhé minutě nastavení zajistila fotbalistům Českých Budějovic v Brně cennou remízu 1:1. Pod vedením trenéra Pavla Tobiáše Budějovice v sedmi zápasech tak ještě neprohrály, i když mezitím nasbíraly už šest nerozhodných výsledků. Brňané vedli od 12. minuty po hlavičce obránce Trousila, měli hru celý poločas pod kontrolou. V závěru ale zcela vypadli z herního rytmu, a Jihočeši tak soupeře potrestali.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Petr Uličný (Brno): „Jejich výkon byl hrozný. Zbabělý. Velmi hrubě jsem je v šatně urážel. Jsem naštvaný na své hráče. Toto mužstvo je velmi špatné.“

Pavel Tobiáš (České Budějovice): „Dostali jsme se hodně do hry. Místy jsme byli i lepší. Závěr byl hodně hektický. Měli jsme i štěstí. Ale remíza je spravedlivá.“