1. FC Brno 3:1 Viktoria Žižkov

Útočná hra podložená přesnou koncovkou zajistila fotbalistům Brna vítězství nad ligovým nováčkem z Žižkova. Hostující obrana kapitulovala už po sražené Poláchově střele, která se dostala před volného Střeštíka. Soustavný tlak zúročili Brňané v 57. minutě druhou brankou. Po centru tradičně aktivního Polácha z levé strany sice stačil Bartalský vyrazit Doškovu hlavičku, míč ale zůstal na brankové čáře a dobíhající Besta jej dorazil do sítě. Brněnskou euforii podtrhla Kaloudova střela z hranice velkého vápna, která si našla cestu do horního růžku soupeřovy branky. Až po příchodu Švancary se dočkala také Viktoria. Bývalý brněnský útočník proměnil deset minut před koncem penaltu, nařízenou za Trousilův faul na pronikajícího Moughfirea.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Petr Uličný: „Slabší chvilku Stanislav Griga: „Rozhodla

jsme měli pouze hlavně kvalita útočné

po inkasované brance.“ činnosti soupeře.“

*** HODNOCENÍ LN **

Branky: 9. Střeštík, 57. A. Besta, 73. Kalouda - 80. z pen. Švancara. Rozhodčí: Adam - Goňa, Handlíř. ŽK: Trousil - Šťastný, Tinga. ČK: 90.+2 Moughfire. Diváci: 3955. Poločas: 1:0.

Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Švejnoha, Siegl - Kalouda, Pavlík, Polách (77. Hanák), Střeštík (90. Wagner) - T. Došek, A. Besta.

Žižkov: Bartalský - Kučera (78. Z. Xavier), Labant, Kropík, Šťastný - Kušnír, Procházka, Tinga, Stracený (64. Švancara) - Kalod, Moughfire.