7. ledna
Teroristé vystříleli redakci listu Charlie Hebdo
Necelou hodinu před středečním polednem zastavilo uprostřed pařížské ulice Nicolas-Appert poblíž slavného náměstí Bastilly tmavé auto, z něhož vystoupilo několik černě oděných mužů a vtrhlo do redakce satirického časopisu Charlie Hebdo. Po útoku zemřelo 12 lidí a 10 jich bylo zraněných.
4. února
Na Tchaj-wanu se zřítilo letadlo do řeky
Prý omylem zatáhl za špatnou páku. Chyba pilota stála život 43 lidí. Letadlo v Tchaj-wanu 4. února proletělo těsně nad dálnicí a skončilo v řece.
24. února
Masakr v Uherském Brodě. Útočník zabil osm lidí, poté se sám zastřelil
Do restaurace Družba v Uherském Brodě vpadl psychicky nemocný muž a začal střílet po hostech. Útok si vyžádal osm obětí. Střelec poté spáchal sebevraždu. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů zasahující policisté pochybili. Zákon však neporušili. Kritici totiž zasahujícím ozbrojeným silám vyčítali, že policisté, kteří se dostali na místo jako první, se stáhli a muže nezneškodnili.
24. března
Ve Francii se zřítil airbus se 150 lidmi. Nikdo nepřežil
Německý kopilot Andreas Lubitz ztrácel zrak, a proto měl skončit s létáním. Aby „odvrátil“ vyhazov, namířil letadlo společnosti Germanwings nad francouzskými Alpami k zemi. Při strážce zemřelo 150 lidí (včetně dvou dětí). Lubitz si svůj plán pečlivě připravil. Nejdřív dostal pilota z kabiny pomocí močopudného léku a pak za sebou zamkl. Ani přes snahu kapitána, který zoufale bušil na dveře, se nepodařilo tragédii zabránit.
2. dubna
Islamisté zabili v Keni 147 studentů. Mrtví byli i čtyři útočníci
Až 147 mrtvých a 79 zraněných si v dubnu vyžádal útok islamistů na univerzitu Garissa na východě Keni. Téměř všechny oběti tvořili studenti. Čtyři útočníky nakonec zabili vojáci a policisté. Podle očitých svědků zjišťovali, kdo je křesťan a kdo je muslim. Křesťany většinou na místě zastřelili, muslimy propouštěli.
25. dubna
Na zbídačený Nepál udeřilo další zemětřesení
Bylo to jedno z nejhorších novodobých zemětřesení. Poté, co se zem v Nepálu zatřásla, zemřelo přes osm tisíc lidí a více než 18 tisíc jich bylo zraněno. Nespočet lidí přišel o domov. Humanitární pomoc komplikoval hornatý terén a špatná infrastruktura. Do záchranných pracích se nakonec zapojili i Češi.
22. červenec
Tragická nehoda pendolina ve Studénce
Při vážné nehodě pendolina u Studénky zemřeli tři lidé a několik lidí bylo zraněno. Incident způsobil polský řidič, který ignoroval výstražná světla na přejezdu a vjel do kolejiště, kde ho uvěznily závory. Těsně před srážkou se podařilo řidiči utéct. Muži nyní hrozí až 10 let vězení. Po stejné trati jela zároveň i česká vláda na výjezdní zasedání v Ostravě.
Při nehodě se vážně zranil i strojvůdce, který přišel o nohu. Na pomoc jeho rodině vybrali lidé ve sbírce 3,6 milionů korun (více ZDE).
12. srpna
Mohutné exploze otřásly čínským městem Tchien-ťin. 50 mrtvých, stovky zraněných
Výbuch byl tak silný, že vysklil okna kilometry od epicentra a ozářil temnou noc. Dvanáctého srpna explodoval nebezpečný materiál ve skladu u přístavního velkoměsta Tchien-ťin. Okolí se proměnilo v měsíční krajinu. Exploze zranila přes 700 lidí a 50 jich zabila.
31 října
Ruské letadlo s 224 cestujícími se zřítilo. Islamisté hlásí, že ho sestřelili
Bylo to jedno z nejtragičtějších leteckých neštěstí v roce 2015. Ruský letoun s 220 lidmi na palubě se zřítil v centrální části Sinajského poloostrova poté, co vzlétl z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch. Letoun Airbus A320 vezl převážně turisty, kteří se vraceli do Petrohradu. K útoku se přihlásil Islámský stát. O nehodě jsou však zatím pochybnosti. Vyšetřovací tým pracuje i s variantou technické závady.
13. listopadu
Teroristé Islámského státu útočili v Paříži
Byl to jeden z nejkrvavějších teroristických útoků v Evropě. Sedm teroristů zaútočilo najednou na několika místech v Paříži. Jejich řádění mělo za následek 129 mrtvých a přes 350 zraněných. K útoku se přihlásil Islámský stát. Po atentátech se rozjela obří protiteroristická akce, která se rozšířila až do Belgie.