Diskuse k článku: ‚Chobotnice z Vltavy‘: tajný kartel měl své lidi v komisích i u administrátorů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 18
  • Poslední: 11.10.2014 10:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Venc 4.10.2014 17:10

Všichni, co se spravedlivě rozčilují a pohoršují

Ti by si měli uvědomit, že ve stávajícím systému správy státního a regionálního majetku (zákonu o zakázkách, ekologických a jiných aktivistech) je zhola nemožné korupční jednání odstranit nebo výrazně ovlivnit! Pokud ovšem není cílem nedělat nic.

Jedinou účinnou metodou je co nejvíce omezit množství státního (veřejného ) majetku prodejem do soukromých rukou, nebo alespoň správu svěřit soukromým společnostem s přímou zodpovědností.

P. Ritter 11.10.2014 10:11

Re: Všichni, co se spravedlivě rozčilují a pohoršují

Váš Klaus by to řekl jasněji - "Všechnu moc a peníze státu do rukou Rittigům a Janouškům!: Pak bude z naší země ráj!"

M. Urban 17.9.2014 10:59

Dotaz

Chybí přibližné datum, kdy byly tendry zrušeny.

O. Schejbal 17.9.2014 9:35

Jen aby

se vyšetřování a hlavně soudy zase netáhly několik let, jak je u nás obvyklé. To by už zase mohl být na trůně nějaký nový, povedený Klaus a všichni gauneři, nejen z této kauzy by byli osvobozeni.

17.9.2014 9:51

Re: Jen aby

Starý Tunelpapá Klaus je už za vodou, mimo velezradu má imunitu na všechno.

:o((

Pokud budou lidé pořád tak stádně lhostejní a jako národ trvale "splachovací", je možné, že podobný scénář včetně zvrhlé amnestie s abolicí se bude časem opakovat.

O. Schejbal 17.9.2014 10:06

Re: Jen aby

Ano, národ je lhostejný, ale anonymní "hodnotitelé" příspěvků, to je ještě větší "srabárna".

17.9.2014 9:32

Podobné podvody či tunely...

se tu dějí již od doby těsně posametové. Tyto křivárny korupčního charakteru se rozbujely neuvěřitelně rychlým tempem a dosáhly obludných rozměrů, stejně tak i škody, způsobené státu a obcím. Počínaje klausovskou, mafiánskou klikou, podílela se na těchto hospodářských svinstvech a devastaci podnikatelské etiky více méně většina předních politických subjektů, účastných ve vládách či ve vedení krajů a obcí. Zákulisní či přímá účast (infiltrace polit. stran a hnutí) bývalých předlistopadových nomenklatur, exponentů KSČ nebo bývalých příslušníků StB-VKR a jejich spolupracovníků je více jak zjevná a prokazatelná.

Absolutní nedostatek odvahy, politické vůle i osobní statečnosti většiny politiků z ODS, ODA, ČSSD, včetně významných koaličních partnerů, např. KDU-ČSL, aj., měly za následek obrovské škody a mnohasetmiliardové ztráty a škody ve státním hospodářství. Kritický stav trvá....

17.9.2014 9:33

Re: Podobné podvody či tunely...

...První vlaštovičky úspěšného odhalování zrůdného klientelismu a korupce jsou sice potěšující, ale pár kapek deště nedělá, houfy podvodníků a korupčníků se snadno schovají pod okapem. Chtělo by to pořádnou průtrž a celý ten svinčík pořádně spláchnout. I s četnými politiky.

R. Tesařík 17.9.2014 8:56

a zase pohádka

to jsem zvědav na ten konec.

J. Kostelanský 17.9.2014 6:37

Blahoželám českým kriminalistom

To, že takéto kauzy sa v ČR začínajú vyšetrovať, vzbudzuje vo mne veľkú nádej. Slovensko je vo veľa veciach za ČR tak rok-dva pozadu. Takže možno sa o pár rokov dočkáme podobného "nečakaného" odhalenia aj u nás. Že to na Slovensku funguje podobne, je verejným tajomstvom.

i. rasmonn 17.9.2014 6:46

Re: Blahoželám českým kriminalistom

ale , píše se rok 2014  ? to se mělo řešit hned po první vlně zlodějin už v roce 1991 ještě za ČSSR

F. Skuplík 17.9.2014 8:02

Re: Blahoželám českým kriminalistom

No jo to by nesměl být u moci Klaus a lumpové z ODS!!! Ti měli na těch zlodějinách postavenou samou stranu!!!

Více Kožených!!! Kraďte , tunelujte podvádějte, hlavně ať nic není státní!!! Průmysl zrušit, jen služby nic více!!! Na co něco vyrábět, všechno dovezeme a bude si to mezi sebou pře prodávat!!! Nač něco pěstovat, všechno dovezeme!!!

O. Schejbal 17.9.2014 10:25

Re: Blahoželám českým kriminalistom

Františku, moc tě nemusím, ale v tomto máš úplnou pravdu. Lidé se ale moc nepoučili a v různých předvolebních anketách jsou v mnoha městech a obcích na prvních místech ODSSáci. Asi je mnoha lidem lhostejný osud jejich dětí.

J. Farmačka 17.9.2014 6:24

Nic z toho nebylo v minulém režimu možné!!!

Polistopadové vlády a kol. umí výhradně hasit následky kriminální činnosti a to ještě mizerně, ale o prevenci nemají ani páru. Zatím co vyšetřování přijde stát na horentní peníze, efekt je téměř nula. Navíc se na tom přiživuje nestoudně ,,nová elita", která si říká advokáti, kteří rádi obhajují kriminálníky hlavně proti státu. Někteří z nich byli dokonce členy vlád, případně na vysokých postech v zemi. A tak vědí jak na to. Jsme na úrovni Albánie, Ukrajiny, některých afrických zemí, kde je korupce úplně všechno dění v zemi. Viníky je třeba hledat výhradně v politických spolcích, které nasadily laťku pro morálku velice nízko hned po listopadu 89. Přesto se těmto spolkům daří opakovaně obelhávat občany a vnucovat jim svoje ,,služby".

P. Hájek 17.9.2014 7:11

Re: Nic z toho nebylo v minulém režimu možné!!!

Máte naprostou pravdu. Nic takového nebylo možné, aby se veřejnost dozvěděla o rozkradačkách v režii komunistických pohlavárů. Laťka morálky byla před rokem 89 tak vysoko, že na ní dosáhli opravdu jen málokdo... Kdo nekrade - okrádá rodinu. Dnes brečí hlavně ti, kteří byli zvyklý krást o stošest a teď zírají v němém úžasu, že oni už nemohou... Co Vy?

P. Ritter 1.10.2014 0:13

Re: Nic z toho nebylo v minulém režimu možné!!!

Dobrý muži, jestliže chcete tvrdit, že za komunistického režimu bylo možné se obohatit o stovky milionů až stovky miliard, tak si úspěšně koledujete o svěrací kazajku.

Tohle přece nemůže tvdiit nikdo se zdravým rozumem, jedině nějaký imbecilní volič ODS.

P. Hájek 1.10.2014 7:48

Re: Nic z toho nebylo v minulém režimu možné!!!

Tučňáčku, imbecilita je ve Vašem nejbližším okolí asi velké téma, že ano? Opět se prokázal svou jedinečnou vlastnost, reagovat na něco, o čem není řeč. Nemohu pro Vás udělat nic jiného než doporučit opětovné přečtení příspěvku pana Farmačky a mé reakce (pro Vás nejlépe 3x).

P. Ritter 1.10.2014 10:17

Re: Nic z toho nebylo v minulém režimu možné!!!

Blbáčku, já reagoval na váš imbecilní blábol, což vám zřejmě při vaší intelektuální nedostatečnosti zcela uniklo. Pan Farmačka psal o době současné, vy ve své tragické omezenosti jste na příspěvek pana Farmačky zareagoval způsobem pro omezeného pravicového klausomila - na kritiku týkající se současnosti zablábolíte formou jednoho slavného vtipu - "však oni taky":

Jste odepsaný omezený vzteklý a nenávistný stařík a zřejmě vám už není pomoci.