Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Chlapec pobodal před školou spolužáka

Třináctiletý chlapec v Příboře na Novojičínsku pobodal před budovou základní školy kapesním nožem s šesticentimetrovým ostřím svého o rok staršího spolužáka. Napadený musel být převezen do nemocnice, uvedla teprve včera novojičínská policie s tím, že incident se stal již 2. listopadu krátce před polednem. Oba hoši se podle policie pohádali.

Oslavy v Prostějově uzavře Eva Urbanová

První dáma tuzemské opery Eva Urbanová se počátkem prosince postará o závěr rok trvajících oslav 100. výročí budovy Národního domu v Prostějově. Od loňského prosince si význam unikátního secesního domu postaveného podle návrhu architekta Jana Kotěry mohli lidé připomenout na třech desítkách kulturních akcí, od koncertů až po výstavy.

Soud osvobodil ředitele penzionu

Bývalý ředitel domova důchodců v Holešově na Kroměřížsku Milan Míček nespáchal trestný čin, když si mezi léty 1997 až 2006 nechal na odměnách vyplatit téměř milion korun. Kroměřížský soud ho včera zprostil obvinění ze zpronevěry. Podle obžaloby peníze přijal bez schválení zřizovatele domova, jímž bylo město Holešov. Pětašedesátiletému Míčkovi hrozilo až osmileté vězení.

V Mohelnici se těší na hodokvas

Takzvané páté roční období, tedy období hodokvasu, dobrého jídla, pití a především zábavy, přivítají v neděli v 11:11 lidé v Mohelnici na Šumpersku na tamním centrálním náměstí. Členové cechu pátého ročního období současně oslaví 13. narozeniny spolku a do svých řad přivítají dva nové členy. Ti budou muset absolvovat koupel v „cechovní kašně“ a vypít speciální uvítací nápoj.

Bytů na severu Moravy stále přibývá

Výstavba bytů v Moravskoslezském kraji nabírá s příchodem zahraničních investorů stále větší obrátky. Od ledna do září začaly stavební firmy podle údajů Českého statistického úřadu stavět 2398 bytů, což je o 13 procent více než ve srovnatelném období loňského roku. Zároveň se připravují další projekty. Například na Zlínsku činí nárůst 26 procent.

Kraj přidá peněz na propagaci turistiky

Zlínský kraj zdvojnásobí výdaje na propagaci a marketing cestovního ruchu. Celkem tyto aktivity v letech 2008 až 2014 podpoří částkou zhruba sto milionů korun. Na každý rok připadá asi 14 milionů korun, což je přibližně dvojnásobek toho co dosud. Hejtmanství také založilo obecně prospěšnou společnost, která má rovněž přispět k rozvoji turistiky v regionu.

V Přerově přibudou parkovací místa

Obyvatelé Přerova by se měli dočkat již na jaře téměř čtyř desítek nových parkovacích míst. O jejich vybudování rozhodli radní. Stavba přijde na více než dva miliony korun a zlepší situaci na sídlišti Osmek a v ulici U Žebračky.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat