Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Architekt podle soudu plán nezfalšoval

Hlavní architekt města Ostravy Jaroslav Sedlecký nezfalšoval územní plán pro zástavbu území Karolina v centru města. Krajský soud v Ostravě ho zbavil obvinění, že nezákonně ovlivnil přípravu developerské soutěže. Soud tak ukončil dlouhodobý spor mezi městem a skupinou českých a polských architektů, kteří před sedmi lety vyhráli mezinárodní architektonickou soutěž o podobu Karoliny.

Bezdomovec zřejmě uhořel ve stanu

Smrt bezdomovce žijícího ve stanu v Ostravě-Zábřehu řeší ostravští policisté. Jeho ohořelé tělo našli náhodní svědci v úterý odpoledne. Příčinu smrti určí nařízená soudní pitva. Zatím není jasné, zda má oheň na smrti muže nějaký podíl. V úvahu přichází i možnost, že tělo ohořelo až po smrti bezdomovce. Pravděpodobnou příčinou zahoření mohl být nedopalek cigarety nebo hořící svíčka.

Zlín uvažuje kvůli investicím o úvěru

Zlínská radnice uvažuje o úvěru v maximální výši až 600 milionů korun. Peníze město potřebuje na investice v letech 2008 až 2010. Městští radní schválili vypsání veřejné zakázky, poslední slovo ale budou mít až zastupitelé na svém lednovém zasedání. Město chce například dostavět kongresové centrum či investovat do infrastruktury. Zlín však ještě zcela nesplatil předchozí úvěr, několik let by tak souběžně splácel dva.

In-line bruslaři se dočkají nové trasy

Vyznavači jízdy na kolečkových bruslích se příští rok dočkají v Olomouci nové trasy. Radnice ji hodlá vybudovat v jedné ze tří vytypovaných lokalit. Stezka přijde na desítky milionů korun. Město zároveň dokončuje trasu mezi městskou částí Chválkovice a Samotiškami, kde se budou moci prohánět i in-line bruslaři. Hotova bude již příští rok.

Mladík přelezl svodidla u silnice

Srážku s osobním automobilem nepřežil včera ráno na FrýdeckoMístecku dvacetiletý mladík z Ostravy. Na rychlostní silnici nedaleko obce Dobrá přelezl krajní svodidla, přešel jednu část silnice a pak přelézal středová svodidla. Při tom jej auto řízené čtyřiačtyřicetiletým mužem zachytilo.

LN využívají servis agentury ČTK

SOUTĚŽ

U příležitosti výstavy děl světoznámého malíře, sochaře a grafika Victora Vasarelyho v olomouckém Muzeu moderního umění můžete s LN soutěžit o balíčky cen, které obsahují: tričko s motivem Vasarelyho Zeber, katalog k výstavě, dvě volné vstupenky a Rubikovu kostku.

Soutěžní otázka zní: Jaké národnosti byl Victor Vasarely?

Odpovídat lze do pátečních 18.00 na elektronické adrese brno@lidovky.cz nebo dnes od 12 do 16 hodin na telefonu 516 202 702. Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce.

Dnes zahájená výstava potrvá do 27. ledna a přiblíží osm desítek děl zakladatele výtvarného směru Op-Art. Více informací na www.olmuart.cz.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat