Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Úřad zveřejní seznam uzavřených silnic

Olomoucké hejtmanství rozšířilo svou internetovou prezentaci o informace o uzavírkách silnic prvních tříd v kraji. Odkaz na jejich seznam a popis dosud zveřejňovala krajská správa silnic na svých stránkách, ty jsou však podle vedení hejtmanství podstatně méně navštěvované. Zájemci najdou informace o dopravních uzavírkách na krajských stránkách www.kr-olomoucky.cz pod odkazem Dopravní informace.

V Beskydech se bude lyžovat v pěti areálech

Nejméně pět lyžařských středisek bude o víkendu v provozu v Beskydech. Vleky se rozjedou na Javorovém vrchu, Lysé hoře, Pustevnách, v Mostech u Jablunkova i Mezivodí. Na většině sjezdovek leží kolem třiceti centimetrů sněhu, na Lysé hoře se drží sedmdesát centimetrů.

Prezident si z jihu Moravy odveze Venuši

Asi tři čtvrtě metru vysokou plastiku torza ženy si z nadcházející třídenní návštěvy jižní Moravy odveze prezident Václav Klaus. Bronzovou sochu nazvali zástupci hejtmanství Venuše Dnes. „Má symbolizovat kraj,“ řekl hejtman Stanislav Juránek. Autorem sochy je výtvarník Radomír Vavruša.

Památný kříž pomůže zachránit sbírka

Dobrkovice na Zlínsku uspořádají veřejnou celostátní sbírku na záchranu památného kříže. V roce 1947 ho nechali z vlastních peněz postavit obyvatelé obce, nyní se však pískovec drolí. Na opravu je zapotřebí 50 tisíc korun. Obec, která má necelých 300 obyvatel, za peníze nechá opravit pískovcovou sochu Ježíše Krista.

Dětské centrum získá sídlo na zelené louce

Dětské centrum Pavučinka v Šumperku, jehož součástí je kojenecký ústav, dětský domov a rehabilitační péče, by se již v roce 2010 mohlo dočkat nového sídla. Olomoucký kraj hodlá komplex za celkem 150 až 250 milionů korun vybudovat na novém místě, v Novém Malíně na Šumpersku. V příštím roce počítá se čtyřmi miliony korun na pozemky.

Futurum v Ostravě otevřelo další část

Ostravské obchodní centrum Futurum včera otevřelo novou přístavbu. Na 3000 metrech čtverečních prodejní plochy vznikly asi dvě desítky obchodů. Stavební náklady na dostavbu areálu dosáhly zhruba sto milionů korun. Obchodní centrum už ale nemá prostor pro další rozšíření.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...