Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Areál Svitu získá zřejmě město Zlín

Zlínští zastupitelé na včerejším jednání schválili projekt postupného vlastnického odblokování východní části průmyslového areálu Svit. Po úspěšném dokončení projektu, na kterém radnice spolupracuje i s krajským úřadem, získá město do svého vlastnictví nemovitý majetek v samotném areálu i jinde ve městě. Stejný záměr už ve středu schválili radní kraje.

Zlínské čtvrti budou mít své komise

Zlínské místní části budou mít ještě letos své komise, jejich statut včera schválili zastupitelé města. Komise budou fungovat jako poradní orgány rady, jejich cílem je zlepšit komunikaci mezi místními částmi a radnicí. Členy komise nebude vybírat magistrát, ale sami lidé z lokality. Zájemci o členství se mohou hlásit prostřednictvím úřadoven v jednotlivých místních částech.

Ostravský sbor vyráží na turné po Ukrajině

Nejen vodka, šašlik a hledání českých kořenů, ale také několik vystoupení čeká členy Pěveckého sdružení Slezská Ostrava, kteří koncem června vyrazí na turné Podkarpatské zpěvohry po městech západní části Ukrajiny. Během cesty bude soubor koncertovat v Užhorodě, Koločavě, Tjačivu a ve Lvově.

Dva lidé spáchali společnou sebevraždu

Muže a ženu bez známek života objevili policisté ve středu v lese nedaleko Mohelnice na Šumpersku. Podle policistů pravděpodobně spáchali společnou sebevraždu oběšením. Nelze přitom vyloučit, že si při její přípravě zřejmě vzájemně pomohli. Osmačtyřicetiletý muž a jednatřicetiletá žena přijeli na místo autem, které bylo odstaveno na blízkém parkovišti.

Porubští pekaři upekli rekordní koláče

Největší koláč v téměř padesátileté historii Porubské pekárny v Ostravě upekli tamní pekaři. Vyrobili hned dvě kulaté sladké pochoutky o průměru přibližně jeden metr a hmotnosti 15 až 16 kilogramů. Jeden takový výrobek odpovídá čtyřem stům koláčů běžné velikosti. Obří koláče ještě během dopoledne snědli zákazníci.

Ostravští strážníci více dohlédnou na děti

Ostravská městská policie bude od pondělí více dbát na bezpečnost školáků. Důvodem jsou blížící se prázdniny. Strážníci budou před zahájením výuky dohlížet na vybraných přechodech pro chodce i před školami a těmto místům budou věnovat větší pozornost i v poledních a odpoledních hodinách, kdy vyučování končí. Do akce bude zapojeno denně celkem 65 strážníků.

V Radíkově mají novou kanalizaci

Dodavatelské firmy včera předaly obyvatelům a vedení města Olomouce novou kanalizaci v místní části Radíkov. Investice za 73 milionů korun se začala připravovat už v roce 1994, stavební práce trvaly jeden a půl roku. Trasa splaškové kanalizace vede přes 80 soukromých parcel do čistírny odpadních vod v Lošově.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat