Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Soud chce slyšet klinického psychologa

Senát zlínské pobočky Krajského soudu v Brně včera odročil případ čtyřiadvacetiletého Davida Hladíka ze Zlechova na Uherskohradišťsku na srpen. Podle obžaloby mladík loni v říjnu uřezal hlavu známému v domku v Traplicích. Hladík, jemuž hrozí až 15 let vězení či výjimečný trest, vinu odmítá. Muže podle něho zavraždil třetí člen party. Soud nyní předvolá matku muže, kterého Hladík z vraždy obvinil, a také klinického psychologa.

Krnov chystá opravu Střeleckého domu

Opravy Střeleckého domu, který v roce 1906 navrhl evropsky proslulý architekt Leopold Bauer, chystá krnovská radnice. Rekonstrukce budovy, v níž sídlí městské středisko volného času, bude stát desítky milionů korun. Město začne během léta s postupnou výměnou oken, na niž získalo státní dotaci půl milionu korun. Za téměř dva miliony korun chce do konce roku opravit také inženýrské sítě, dvě terasy a cukrárnu.

Na festivalu očekávají návštěvnický rekord

První tisíce návštěvníků přijížděly včera do Vizovic na Zlínsku na šestý ročník největšího rockového open air festivalu v Česku Masters of Rock. Masters of Rock začíná dnes a areál vizovické likérky jím bude žít do neděle. Organizátoři festivalu očekávají v letošním roce rekordní návštěvnost, loni sem zavítalo na 25 tisíc lidí ze všech koutů světa. Pokud vyjde počasí, letos bude prý účast ještě větší.

Zlínská lékařka doznala, že podváděla

Státní zástupce podmíněně zastavil trestní stíhání zlínské privátní lékařky respiračních nemocí Ivany Bočevové, obviněné z podvodu. Pětašedesátiletá žena v letech 2005 až 2007 vykazovala pojišťovnám zdravotní výkony, které neprováděla. Lékařka se ke všemu doznala a svého jednání litovala. Uhradila také část škody a na zbytek uzavřela s pojišťovnou dohodu.

Janáčkovy Hukvaldy jsou v polovině

S nepřízní počasí se musí vypořádat pořadatelé hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy, který vstoupil do své druhé poloviny. Jedno představení organizátoři dokonce kvůli vytrvalému dešti museli zrušit. Pršelo tak silně, že herci ani nevyšli na pódium. Na další akce konané v amfiteátru přichází v průměru okolo 300 lidí, akce na hradě navštěvuje asi 100 až 200 zájemců. Zájemci mají před sebou ještě osm koncertů či dalších akcí. Těšit se například mohou na Pražskou komorní filharmonii a operního pěvce Petra Dvorského či Hradišťan.

Bazén napuštěný bez placení přijde draho

Pitná voda napuštěná do zahradního bazénu přijde draho jeho majitele z Rožnovska. Dvacetikubíkovou nádrž si totiž napouštěl z hydrantu a pracovníci společnosti Vodovody a kanalizace Vsetín jej při tom přistihli. Upozornil je na to pokles tlaku v místě, kde podobné změny nebývají obvyklé. Provinilec tak musel zaplatit vodu a několikatisícovou pokutu.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání pro Moravu a Slezsko

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Mohlo by vás zajímat