Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Olomouc prodá své Technické služby

Olomoučtí radní se rozhodli prodat přesně 66,596 procenta akcií Technických služeb města Olomouce, kde má město zatím stoprocentní podíl. Výnos transakce by se měl pohybovat v řádech stovek milionů korun. Za minimální hranici považuje vedení města 200 milionů korun. Radnice chce prostřednictvím poradenské firmy oslovit devět největších společností, které se zabývají odpadovým hospodářstvím.

Cyklostezku ke zlínské zoo čeká prodloužení

Zlínská a lukovská radnice plánují prodloužení cyklostezky ze Zlína k zoologické zahradě Lešná až do Lukova. Cílem projektu je nejen zpřístupnění lešenského areálu nemotorizovaným návštěvníkům z Lukova, ale i zvýšení atraktivnosti obce, kde se nachází zřícenina středověkého hradu. Stavba přibližně tříkilometrového úseku začne v příštím roce.

V Krnově našli hasiči utonulého muže

Policisté a hasiči včera našli tělo muže, který v úterý odpoledne utonul v řece Opavě v Krnově. Tělo bylo nalezeno před devátou hodinou ranní asi kilometr po proudu pod jezem, z něhož muž středního věku skočil pro topícího se psa. Zachytily je kořeny.

Přerovská nemocnice buduje rehabilitaci

Přerovská nemocnice se pustila do budování nové ambulantní rehabilitace. Pacientům začne sloužit na konci tohoto roku v prostorách pavilonu léčebny dlouhodobě nemocných. Rekonstrukce prostor a vybavení přijde na téměř sedm milionů korun.

Rotvajler pokousal malého chlapce

Pětiletého chlapce vážně pokousal v pondělí dopoledne v Budišovicích na Opavsku rotvajler. Dítěti zvíře způsobilo rozsáhlá tržná zranění na hlavě a jiných částech těla, která si vyžádala převoz do ostravské fakultní nemocnice. Pes byl puštěný volně na zahradě svého majitele. Prokousal se ale přes plot na sousední zahradu, kde si chlapec hrál.

V Olomouci obnoví kardiostezku

Unikátní kardiostezku v olomouckých Smetanových a Čechových sadech čeká příští rok rekonstrukce. Vyznačené trasy v parcích mají návštěvníky přimět k pohybu, a zamezit tak u nich rozšíření srdečních chorob. Trasy dlouhé 100, 500, 1000 a 2000 metrů budou nově vyznačeny speciálními dlaždicemi. Kardiostezka vznikla v roce 2005 a je jediná v České republice. Časový limit na trasách se liší podle pohlaví a věku.

V okrajových částech pomohou komise

V některých příměstských částech Zlína budou zřejmě fungovat komise jako poradní orgány městské rady. Vedení Zlína je už několik měsíců terčem kritiky obyvatel okrajových lokalit, které si stěžují, že je město zanedbává. I přesto zájem o zřízení komisí projevilo pouze devět ze 17, respektive z 16 částí města. Želechovice nad Dřevnicí se totiž stanou samostatnou obcí.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...

Mohlo by vás zajímat