Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Mittal odkývl ekologické investice

Ostravská ocelářská firma ArcelorMittal Ostrava včera podepsala smlouvy s dodavateli dvou nových technologií, které mají významně zlepšit kvalitu ovzduší ve městě. Jde o projekt odprášení dvou aglomerací a odsíření energetiky za celkem 1,5 miliardy korun. Projekt posuzovali nezávislí experti z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Zlepšení ovzduší by lidé žijící v okolí ocelárny měli pocítit v plné míře koncem roku 2011.

Fotograf vystavuje portréty umělců

Portréty více než tří desítek významných umělců vystavuje ve vsetínské Galerii Stará radnice fotograf Petr Zhoř. Návštěvníci zde mohou vidět například snímky sochařů Olbrama Zoubka či Karla Nepraše, fotografa Jana Saudka, muzikanta Ivana Hlase nebo malíře Michaela Rittsteina. Výstava potrvá do 28. září, otevřena je denně mimo pondělí.

Řidič srazil cyklisty, opilí ale byli všichni

Šestadvacetiletý řidič ze Žlutavy na Zlínsku srazil ve středu večer na křižovatce v obci Halenkovice dva cyklisty. Šofér podle policie nezvládl zatáčku a vjel do protisměru. Čtyřicetiletá žena ze Spytihněvi utrpěla těžké zranění, o dva roky starší cyklista byl zraněn lehce. Všichni účastníci nehody však měli pozitivní dechovou zkoušku na alkohol.

Napajedelský zámek dostane i obřadní síň

Barokní zámek v Napajedlích by se do tří let měl proměnit na kulturněspolečenské centrum s ubytovacími kapacitami, nadstandardními službami, prohlídkovým okruhem i svatební síní. Společnost Zámek Napajedla, která památku včetně přilehlého parku letos v srpnu koupila, počítá s tím, že ve spodní části budou místnosti k pořádání rautů a prohlídkový okruh. U bazénu, jenž nechala vybudovat rodina Baťů, by mělo být wellness centrum.

Jeden dětský den za rok nestačí

Jeden dětský den v roce je málo. Proto organizátoři z nadace Malý Noe připravili na neděli zábavný program pro malé obyvatele dětských domovů, ale i všechny děti a jejich rodiče. Začátek je v 10 hodin v olomouckém lanovém centru Proud. Návštěvníci se mohou těšit na baviče Michala Nesvadbu, zpěváka Ondřeje Rumla, ale i třeba ukázky zásahové jednotky vězeňské služby. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude určen na pomoc opuštěným dětem.

Do Lůžkovic investuje Zlín 40 milionů

Zlín plánuje rozsáhlou investici do propojení příměstské části Lůžkovice s nedalekou průmyslovou zónou a následně i centrem města. Dopravní napojení včetně inženýrských sítí a dalších nezbytných úprav si vyžádá více než 40 milionů korun. Práce začnou ještě letos. Po úpravách bude do Lůžkovic zajíždět i městská hromadná doprava. Zpráva přichází v období, kdy se Zlín snaží zintenzivnit svou spolupráci s místními částmi a zamezit tak dalším snahám o odtrhávání nespokojených čtvrtí.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat