Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Silničáři staví silnici z Hulína do Fryštáku

Ředitelství silnic a dálnic včera zahájilo stavbu prvního úseku rychlostní silnice R49. Komunikace, která povede od budoucí dálniční křižovatky u Hulína až po Fryšták, bude měřit zhruba 17 kilometrů a náklady na její stavbu činí asi 6,5 miliardy korun. S jejím zprůjezdněním se předběžně počítá na podzim roku 2011. Po dokončení spojí dálnici D1 u Hulína se slovenskou hranicí.

Policie obvinila řidiče, který přejel děvčátko

Ostravští kriminalisté začali stíhat třiadvacetiletého řidiče, který v polovině července v Porubě srazil autobusem sedmiletou dívku. Děvče přecházelo silnici po vyznačením přechodu. Při nehodě utrpělo zranění, kterým na místě podlehlo. Obviněnému hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

Slezskoostravskou radnici ozáří světla

Budova slezskoostravské radnice bude od prosince zářit do tmy. Osvětlení má zvýraznit architektonické ztvárnění památky. Slavnostní nasvětlení proto zahrne průčelí budovy se zvýrazněním znaku městského obvodu nad vchodem, ale i radniční věž s prosvětlením vnitřní části věže nad hodinami. Světla ozáří budovu i ze strany od Keltičkovy ulice.

Frýdlant má novou školní jídelnu

Modernizovanou školní jídelnu získala základní škola TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí, která má společné prostory s tamním gymnáziem. Přestavbu zdejší jídelny, jež byla včera uvedena do plného provozu, zaplatila radnice a soukromý investor. Nově vybavené stravovací zařízení disponuje kapacitou 1100 strávníků, jídlo se rozváží do dalších tří škol.

Nemocnice Prostějov odebírá plazmu

Více než jeden milion korun investovala prostějovská nemocnice do nového zařízení, které umožní na transfuzní stanici oddělit z krve dárců krevní plazmu. Předností přístroje je plně automatizovaný odběr plazmy s možností jeho opakování v termínech kratších než u odběrů celé krve. Dárcovství plazmy je v Prostějově bezplatné, stejně jako darování celé krve. Prostějovská nemocnice má v registru asi 4000 dárců.

Policie hledá mladíka podezřelého z vraždy

Mladistvého hocha podezřelého z pokusu o vraždu výběrčího dluhů společnosti Provident Financial hledá policie. Mladíka poslal ostravský krajský soud na čtyři roky do vězení, proti rozsudku se ale odvolal. Již jednou však nepřišel k odvolacímu soudu, marně na něj čekali soudci také včera. Hrozí mu tak, že skončí ve vazbě.

Turisté v Lipníku si průvodce pochvalují

Ulicemi Lipníku nad Bečvou během letošní turistické sezony prošlo v doprovodu průvodců téměř 2600 návštěvníků. Je to zhruba o 300 lidí více než loni, kdy službu radnice zavedla poprvé. Prohlídky byly zdarma a průvodci prováděli i v němčině a angličtině. K dispozici budou návštěvníkům znovu od května.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!