Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Lidé se bojí dopravy. Vznikne proto analýza

Zlín si nechává zpracovat dopravní průzkum průjezdu nákladních vozidel městem. Cílem analýzy je vyvrátit obavy některých obyvatel z toho, že podíl tranzitní dopravy na území Zlína se zvyšuje. Lidé se navíc obávají okamžiku, kdy bude vybudována rychlostní komunikace R49 k Fryštáku na Zlínsku. Podle některých názorů se potom množství nákladních aut ještě zvýší.

Šumperská radnice hledá osobnosti

Šumperská radnice hledá osobnosti města, které si zaslouží ocenění. Návrhy na udělení Ceny města Šumperka mohou už tradičně dávat také sami obyvatelé. Mohou hledat mezi osobnostmi, které podle nich vynikají například v kultuře, vědě, architektuře a sportu. Své návrhy mohou lidé zasílat na tamní radnici až do 2. ledna.

Bývalého ředitele soud potřetí osvobodil

Bývalý ředitel domova důchodců v Holešově Milan Míček trestný čin nespáchal. Kroměřížský soud ho potřetí zprostil obvinění ze zpronevěry. Podle obžaloby si muž mezi roky 1997 až 2006 nechal neoprávněně na odměnách vyplatit téměř milion korun, a to bez schválení zřizovatele domova, jímž bylo město Holešov. Obviněný se od počátku hájil tím, že s vyplácením odměn souhlasil bývalý starosta Ctirad Otta.

Cisterna s tekutým kyslíkem havarovala

U Mikulovic na Jesenicku včera odpoledne havarovala cisterna s tekutým kyslíkem. Podle policistů se zřejmě pod vozem utrhla část krajnice. Část jejího obsahu unikla přes tlakový ventil. Na místě zasahovali policisté i hasiči. Cesta mezi Mikulovicemi a Písečnou byla několik hodin uzavřena kvůli čekání na náhradní cisternu.

Šumperk opět patří festivalu DžemFest

Hudebníci, zpěváci, ale i filmoví fanoušci se tento týden sešli v Šumperku na devátém ročníku podzimního kulturního festivalu s názvem DžemFest. Přehlídka vypukla již v sobotu a završit by ji měl zítra závěrečný koncert. V hlavním pátečním programu festivalu vystoupí skupiny All X, britská formace Trip to Dover, Mig 21, Skyline či Omicron.

Morkovice pokračují v rekonstrukci školy

Radnice v Morkovicích-Slížanech připravuje druhou etapu rekonstrukce základní školy. Tentokrát půjde především o zateplení takzvané nové budovy školy, přistavěné v 80. letech minulého století. Náklady se budou pohybovat kolem 15 milionů korun.

Budovy celnic čekají na nové využití

Objekty bývalých celnic a budovy, které v prosinci opustila pohraniční policie, ve Zlínském kraji dosud zejí prázdnotou a na nové využití stále čekají. O jejich získání ale usiluje vedení kraje i obce v příhraničních oblastech. Mají už připravené projekty na jejich nové uplatnění a první z nich by je mohly získat zřejmě už koncem letošního roku.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání pro Moravu a Slezsko

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...