Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Porodnice v Novém Jičíně se stěhuje

Novojičínská porodnice přestane od pátku přijímat rodičky. Důvodem je stěhování porodního oddělení do nových prostor, které budou v provozu od počátku příštího roku. Nastávající maminky ale nemusí mít obavy, protože zdravotníci kontaktovali okolní nemocnice v Ostravě, Opavě, FrýdkuMístku, Valašském Meziříčí a Přerově. Provoz porodní ambulance bude v době stěhování zachován, pro naléhavé případy bude zajištěna služba.

Trest za špehování se mu zdá vysoký

Padesátiletý Š. Z. z Kroměříže se odvolal proti říjnovému rozsudku tamního okresního soudu, podle něhož by měl strávit dva roky ve věznici s dozorem za pronásledování mladé ženy. Odvolání však podal i státní zástupce, který požaduje vyšší trest. Podle rozsudku Z. obtěžoval o dvacet let mladší ženu, když ji vulgárně urážel, špehoval a naháněl autem.

Karviná bude mít vyrovnaný rozpočet

Město Karviná bude v příštím roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem přesahujícím jednu miliardu korun. Rozpočet je vyšší než v minulých letech, kdy město hospodařilo s částkou kolem 900 milionů korun. Největší investiční akcí města zůstává i v příštím roce dostavba kanalizace.

Poštu v Bouzově přepadl lupič

Neznámý ozbrojený lupič v masce přepadl v pondělí poštu v Bouzově na Olomoucku. Z úřadovny si odnesl několik desítek tisíc korun. Lupič přistoupil k přepážce v době, kdy pracovnice obsluhovala jiného zákazníka. Prostrčil okénkem tašku a klidným hlasem řekl: přepadení. Žena si myslela, že jde o žert. Pak zpozorovala, že muž drží v ruce střelnou zbraň.

Kraj bude více lákat do muzeí a galerií

K návštěvě muzeí a galerií bude více lákat turisty Moravskoslezský kraj. Začne s tím na lednovém veletrhu cestovního ruchu Regiontour a GO v Brně. Kraj pokřtí i nového průvodce po gastro specialitách s názvem Morava a Slezsko – region plný chutí a zážitků, který vznikl jako společný projekt čtyř moravských krajů.

Ve výkopu kanalizace zemřel dělník

V kanalizačním výkopu v Hrádku na Frýdecko-Místecku zemřel včera dělník. Dalšího uvolněná hornina zavalila a je zraněný. Oba muži středního věku pracovali ve výkopu dva metry širokém a stejně hlubokém. V zemi byly kameny a kusy betonu. Jednoho muže kámen asi zasáhl do hlavy, druhému zemina zasypala nohy.

Jeseník a Senice třídí nejlépe odpad

Obec Senice na Hané a město Jeseník jsou vítězi třetího ročníku soutěže pro města a obce Olomouckého kraje v třídění odpadů. Na každého z 1813 obyvatel vítězné obce Senice na Hané připadá téměř 61 kilogramů vytříděných odpadů, v Jeseníku každý člověk vytřídil v průměru téměř 60 kilogramů odpadu.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...