Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Na Ostravsku se opět zhoršilo ovzduší

Zhoršenou kvalitu ovzduší hlásí Ostravsko, Karvinsko a Třinecko. Kvůli špatným rozptylovým podmínkám tam denní koncentrace polétavého prachu překračují normy. Stanovený limit 50 mikrogramů na metr krychlový je na většině míst dvojnásobně i více překračován. Nejhorší situace byla včera kolem poledne na stanici v Českém Těšíně, kde naměřili 123 mikrogramů.

Barbora Škrlová zůstane ve vazbě

Barbora Škrlová, jež byla odsouzena k pěti rokům vězení za podíl na týrání dětí v kuřimské kauze, zůstane přinejmenším do rozhodnutí odvolacího soudu ve věznici. Vrchní soud v Olomouci zamítl její stížnost proti pokračující vazbě. Obhájce Škrlové Richard Novák oznámil, že se kvůli tomu obrátí na Nejvyšší soud. Vrchní soud své důvody zatím nezveřejnil. Předchozí soudci argumentovali tím, že se Škrlová skrývala.

Zlínští záchranáři získali nové sanitky

Sedm nových sanitních vozů bude od ledna příštího roku využívat Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Nahradit by měly několik přestárlých sanitek, které již dosluhují. Sedm vozidel přišlo na zhruba 14 milionů korun. Krajská záchranka má nyní k dispozici pět desítek zásahových vozidel, jedenáct z nich je starých více než dva roky, zbytek pak dokonce přes pět let.

Stará žena si lehla přímo pod kola vlaku

Jednaosmdesátiletá žena zemřela v neděli odpoledne na železničním přejezdu v Prostějově po střetu s vlakem. Příčinu tragédie policie vyšetřuje. Podle strojvedoucího si žena lehla na koleje těsně před přijíždějícím vlakem, havárii nešlo zabránit, řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Beskydští záchranáři ošetřovali i malé dítě

Záchranáři Horské služby Beskydy zaznamenali o uplynulém víkendu celkem 15 zásahů, zatímco během vánočních svátků museli ošetřovat pouze dva zraněné. Nejčastěji zasahovali u zranění vzniklých při lyžování. Ošetřili také zraněné dítě, které si způsobilo velkou tržnou ránu při sáňkování.

Sebevrah skočil ze sochy na hasiče

Hasiči zachraňovali v noci na včerejšek sebevraha, který skočil v Brumově-Bylnici na Zlínsku ze sochy na náměstí vysoké asi šest metrů. Mladík, který byl pod vlivem alkoholu a zřejmě i jiných látek, neutrpěl podle prvotních informací vážné zranění. Jeho pád utlumil tělem jeden z hasičů.

Moravská zemská knihovna mění šéfa

Novým ředitelem Moravské zemské knihovny se v březnu 2009 stane Tomáš Gec. Vybralo jej ministerstvo kultury. Nahradí Jaromíra Kubíčka, jenž druhou největší knihovnu v zemi řídil skoro 20 let a odchází do penze. Gec vystudoval vědecké informace a knihovnictví na Masarykově univerzitě, nyní je vedoucím Studijního a informačního střediska Veterinární a farmaceutické univerzity.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání pro Moravu a Slezsko

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...