Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Průzkum: Ekologie vede k třídění odpadu

Snaha o zlepšení životního prostředí patří mezi hlavní důvody toho, proč lidé v Olomouckém kraji třídí komunální odpad. Přesto by uvítali, kdyby se počet kontejnerů na separovaný odpad ještě zvýšil. Vyplynulo to z průzkumu veřejného mínění, který pro krajský úřad zpracovala společnost Markent. Průměrný obyvatel kraje vytřídil v roce 2008 přes 42 kilogramů papíru, plastu, skla a nápojových kartonů.

Zbytky Dolu Dukla zmizí za státní dotaci

Město Havířov získá státní dotaci více než 200 milionů korun na první úpravy bývalého území Dolu Dukla. Na 30 hektarech vznikne zřejmě po roce 2010 průmyslověkomerční areál, který lidem nabídne práci i zábavu. Dotaci město použije na výstavbu silnic a chodníků. Celý areál ale patří realitní skupině RPG Real Estate, která s vedením Havířova jedná o převodu pozemků. Z původních více než 70 objektů zůstane v areálu, kde skončila těžba před dvěma lety, jen desítka budov.

Policisté zadrželi vraha bezdomovce

Ostravští policisté v poslední den roku dopadli muže, který údajně počátkem týdne v Ostravě zavraždil dvaasedmdesátiletého bezdomovce. Jednadvacetiletý muž z Ostravy se k vraždě přiznal, řekl vrchní komisař Jiří Klein. „Popsal způsob spáchání trestného činu, byla u něj nalezena pravděpodobná vražedná zbraň i osobní věci zemřelého muže. Jeho jednání mělo loupežný motiv,“ upřesnil Klein.

Do olomoucké zoo přišlo loni méně lidí

Olomouckou zoologickou zahradu na Svatém Kopečku navštívilo loni 356 311 lidí, což je zhruba o 37 tisíc méně než v roce 2007. Na poklesu návštěvnosti zoo se podepsala stavba kanalizační sítě na Svatém Kopečku, která značně zkomplikovala dopravu a pohyb lidí v této městské části.

„Ztracený“ muž pobýval u známého

Olomoucká policie odvolala pátrání po třiadvacetiletém Michalu Zapletalovi z Horního Města na Bruntálsku. Muž se zdržoval v bytě známého a už se ozval matce, která jej pohřešovala. Své auto odstavil loni 26. prosince v obci Paseka na Olomoucku kvůli poruše a zmizel. Policie po něm pátrala od 30. prosince.

Zloděj ukradl nářadí za půl milionu

Nářadí za 540 tisíc korun ukradl neznámý pachatel poslední den loňského roku z firmy sídlící v ulici Na Zákopě v Olomouci. Pachatel kradl kolem třetí hodiny ranní. Odcizil různé druhy elektrického i mechanického nářadí, jako jsou brusky, pily, bourací kladiva, utahováky, teplovzdušné a pájecí pistole nebo šroubováky.

Z domu zmizely peníze i šperky a obrazy

Neznámý pachatel se v závěru roku vloupal do rodinného domu ve Starém Městě. Odcizil v něm nejen peníze, ale i obrazy, šperky, keramiku a další starožitnosti. Škoda přesáhla 570 tisíc korun.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání pro Moravu a Slezsko

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...