Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Ocelářské odstupné by rádo získalo 220 lidí

O dobrovolný odchod s odstupným, který nabízí největší tuzemská ocelářská firma ArcelorMittal Ostrava v reakci na celosvětové snižování poptávky a pokles odbytu, dosud požádalo 145 zaměstnanců. Dalších 80 lidí podalo výpověď v dceřiné firmě ArcelorMittal Karviná. Žádosti začala přijímat i ArcelorMittal FrýdekMístek. Mateřská firma kvůli omezení výroby nechává část dělníků doma za 70 procent průměrné mzdy.

Rozvoji cestovního ruchu pomůže dotace

Obce, sdružení a podnikatelé z Olomouckého kraje získají dotace za zhruba 340 milionů korun na rozvoj cestovního ruchu. Rozhodlo o tom vedení Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Hlavní část příspěvku tvoří dotace z regionálního operačního programu EU, zbylou národní zdroje.

Šedesátiletý muž týral vlastní matku

Šedesátiletý muž podle policie týral čtyřiaosmdesátiletou matku, se kterou žil ve společné domácnosti. Domácí násilí vygradovalo v polovině ledna. Žena skončila v noci na chodbě a musela přivolat pomoc policie. Ta syna vykázala z bytu. Letos jde o první takový případ.

Nejlepšího sportovce regionu určí anketa

Olomoucký kraj bude i nadále podporovat anketu o nejlepšího sportovce regionu. Na slavnostní vyhlášení přispěje pořadatelské agentuře částkou 300 tisíc korun. Ceremoniál za rok 2008 se odehraje 4. února v prostějovském Městském divadle. Sportovcem Olomouckého kraje se stane jeden ze 16 nominovaných kandidátů, mezi nimiž jsou například atletka Petra Kamínková či cyklistka Jana Horáková.

Studenti zachránili spolužačku

Ocenění za záchranu života si včera na ostravském krajském úřadu převzali tři studenti Střední školy hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně na Karvinsku. Spolu se svou učitelkou Martou Skybovou pomohli studentce třetího ročníku, která první prosincový den nečekaně zkolabovala při vyučování. Dívka dostala křeč v celém těle a začala se dusit.

Ve Zlínském kraji přibývá nemocných

Ve Zlínském kraji výrazně roste počet lidí, které trápí akutní respirační onemocnění. Hygienici nyní evidují 1562 nemocných na 100 tisíc obyvatel, což je ve srovnání s minulým týdnem o téměř 15 procent více. Nemocnost na typická chřipkovitá onemocnění se zvýšila o více než 100 procent.

Nové Heřminovy by mohly lákat ekology

Obec Nové Heřminovy, jejíž část má zmizet pod hladinou plánované protipovodňové přehrady, by se v budoucnu mohla stát rájem pro ekologický způsob života. Do nízkonákladových a energeticky úsporných domů, které tam vzniknou, by se podle starosty mohli přestěhovat už lidé, kteří kvůli nádrži přijdou o střechu nad hlavou.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!