Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Kalousek váhá kvůli vrácení nemocnice

Ministerstvo financí nechce převést zpět do majetku Ostravy nemovitosti užívané Městskou nemocnicí Ostrava. Ta historicky patřila Ostravě a město ji má bezplatně půjčenou. Ministr financí Miroslav Kalousek připomněl, že ostravské zastupitelstvo ve středu schválilo, že bude za pacienty hradit třicetikorunové poplatky za ošetření u lékaře v tomto zdravotnickém zařízení. Podle něj by byl bezúplatný převod podporou postupu Ostravy na úkor všech ostatních daňových poplatníků.

Olomouc chce omezit kolony automobilů

Olomoucká radnice chystá dopravní opatření, která mají odstranit kolony aut z frekventované silnice ve Chválkovické ulici na příjezdu do města ve směru od Šternberka. V zácpách tu mimo jiné autobusy městské hromadné dopravy nabírají až čtvrthodinové zpoždění. Do konce roku nechá město například přestavět semafory, a to za necelé dva miliony korun.

Případ dvojnásobné vraždy míří před soud

Případ dvojnásobné vraždy, která se stala loni v předvečer Štědrého dne v Napajedlech na Zlínsku, míří před soud. Státní zástupce zlínské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně Roman Kafka včera řekl, že podal obžalobu na šestačtyřicetiletého muže. Ten podle něho připravil o život svého dvaapadesátiletého bratra a o rok mladší švagrovou. Obviněný se k násilnému trestnému činu přiznal, bratra prý udusil a švagrovou uškrtil.

Přerov bude mít studii areálu Mamutov

Přerovská radnice si nechá zpracovat studii rozsáhlého areálu, který bude připomínat významnou archeologickou oblast s názvem Mamutov. V plánovaném zařízení chce umístit modely pravěkých zvířat v životní velikosti, prehistorické obydlí a rozhlednu. Projekt si vyžádá podle předběžných odhadů až 150 milionů korun, město se na něj pokusí získat evropskou dotaci. Areál by mohl být hotový do roku 2013.

Zlínská nemocnice má novou rehabilitaci

Ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati včera slavnostně otevřeli novou lůžkovou část rehabilitačního oddělení. Stavební úpravy a pořízení nového vybavení přišly na téměř 3,5 milionu korun. Nemocnice o jeho vybudování usilovala 18 let. První pacienty by oddělení mělo přivítat už během příštího týdne. Oddělení budou do budoucna využívat zejména pacienti po ortopedických a neurologických operacích nebo po těžších úrazech. K dispozici jim bude celkem 30 lůžek v devíti většinou třílůžkových pokojích.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...