Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Plánovaný stadion rozdělil Svinov

Plánovaná výstavba fotbalového stadionu pro třicet tisíc diváků v Ostravě-Svinově rozdělila obyvatele městské části. Zatímco někteří ho vítají, jiní jsou zásadně proti. Obvodní zastupitelstvo nyní dokonce odmítlo podpořit návrh změny územního plánu, která je pro výstavbu stadionu za asi 1,5 miliardy korun nezbytná. Starostka obvodu Hana Hauptová (ČSSD) ale uvedla, že při územním plánování mají konečné slovo zastupitelé města.

Supi a mangusty se přestěhují do nového

Na návštěvníky zlínské zoologické zahrady Lešná čeká od června nová expozice se supy a výběhem pro mangusty. Supy budou moci lidé vidět ve zlínské zoo poprvé. Zahrada je sice chová již od roku 2001, stále jsou ovšem v chovatelském zázemí. Voliérou budou návštěvníci procházet po dřevěné lávce, díky níž uvidí její obyvatele z bezprostřední blízkosti.

Kvůli požáru bylo evakuováno 15 lidí

Patnáct lidí muselo být včera evakuováno kvůli požáru čtyřpodlažního domu v Cihelní ulici v Ostravě. Hasiči navíc sundávali zraněnou sedmašedesátiletou ženu ze stříšky pod hořícím bytem, odkud vyskočila. Hořelo v prvním patře domu v bytě s množstvím starého textilu a dalším nepořádkem, a také na chodbě u bytu.

Olomouc se opět stane městem květin

Olomoucká radnice letos vyčlenila 345 tisíc korun na osázení ulic letničkami. Příští rok chce vysadit květiny a traviny i na důležité rondely, zvláště na příjezdu do města. Křižovatka Wolkerovy a Štítného ulice rozkvete už v létě, Polská ulice dostane novou výsadbu na podzim. Výsadba má sloužit i jako reklama na květinové výstavy ve městě.

Postižení sportovci změřili své síly

Zlínský krytý bazén včera hostil netradiční soutěž. Uskutečnilo se v něm Mistrovství Moravy a Slezska v plavání pro sportovce s mentálním postižení. Akce se zúčastnilo 130 handicapovaných z 25 klubů a zařízení. Akci uspořádala zlínská Naděje ve spolupráci s Českým svazem mentálně postižených sportovců.

Po zimě se opět otevře botanická zahrada

Ve středu 1. dubna se po období zimního klidu otevře olomoucká botanická zahrada. Pro nadcházející sezonu je připraveno několik novinek v podobě expozice okrasných travin a barevných dřevin, ale i ukázka energetických rostlin. Zahrada bude přístupná vždy ve středu zdarma.

Policie odhalila nekolkovaný tabák

Cizinecká policie odhalila při rozsáhlé kontrole v Olomouckém kraji asi čtrnáct kilogramů nekolkovaného tabáku. Kromě toho policisté zajistili čtyři cizince, kteří pracovali bez platného povolení k zaměstnání. Nekolkovaný tabák objevili policisté při kontrole osobního auta v blízkosti bývalého hraničního přechodu Mikulovice na Jesenicku.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!