Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Ostravané protestují proti stadionu Baníku

Obyvatelům Ostravy-Polanky vadí plánovaná výstavba fotbalového stadionu pro 30 tisíc diváků v sousedním městském obvodu Ostrava-Svinov. Magistrátu zaslali petici se zhruba stovkou podpisů. Lidé se obávají zvýšeného hluku i řádění fotbalových fanoušků. Poukazují na možné zhoršení kvality bydlení. Stadion, na němž má hrát ostravský Baník, bude stát asi 1,5 miliardy korun.

Ekologické dny nabídnou i koncerty

Setkání v přírodě, besedy na řadu nejen ekologických témat, ale i koncerty, divadla, hry pro děti a tradiční ekojarmark nabídne 19. ročník festivalu Ekologické dny Olomouc. Potrvá od 18. dubna zhruba tři týdny a jeho program se neomezí jen na krajské město, den otevřených dveří uspořádají kromě střediska Sluňákov také partnerské organizace v Šumperku, Jeseníku, Přerově a Prostějově. Mezi kulturně komponovanými programy naleznou návštěvníci například koncert brněnských skupin Květy a Ty Syčáci či varhanní koncert.

Plameňáci kubánští tančí z lásky

S namlouváním začalo hejno plameňáků kubánských v ostravské zoo. Plameňáci patří ke společenským tvorům žijícím v početných koloniích. I námluvy těchto ptáků probíhají hromadně a jde v podstatě o jakýsi synchronizovaný „tanec“ celého hejna. Možná právě tady se lidé nechali inspirovat, a tak vznikl španělský tanec, který nese rovněž nápadně podobné jméno - flamenco, stejně jako španělský výraz pro plameňáka.

Zlín začne opravovat Stadion mládeže

Ve Zlíně začne letos rekonstrukce Stadionu mládeže. Podle radního Karla Jankoviče je město snad poslední v zemi, které vlastní areál se škvárovým povrchem. První etapa oprav si vyžádá více než 35 milionů korun, na celkovou rekonstrukci však nebude stačit ani 240 milionů korun. Stadion mládeže byl postaven ve 30. letech minulého století a od té doby byl několikrát rekonstruován.

Soud potrestal muže za zneužívání dívky

Krajský soud v Olomouci včera poslal do vězení muže z Jesenicka, který podle obžaloby osahával na holém těle, prsou a přirození nezletilou dívku. Sedmačtyřicetiletý muž půjde podle nepravomocného rozsudku za pohlavní zneužívání na sedm let do věznice s dozorem. Jeho pětadvacetiletý syn, který prý po dívce navíc požadoval orální sex a násilím si vynutil i soulož, zatím odsouzen nebyl. Soud jeho případ oddělil do samostatného jednání.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....