Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Třinecké železárny zatím mzdy nezvýší

Loňská kolektivní smlouva v Třineckých železárnách bude platit do konce června a mzdy se zaměstnancům nebudou zvyšovat. Dohodli se na tom management a odboráři podniku, kteří kvůli současné hospodářské a finanční krizi již podruhé prodloužili platnost loňské kolektivní smlouvy. Druhý největší výrobce oceli zaměstnává 5300 lidí. Průměrný loňský měsíční výdělek přesáhl 27 tisíc korun.

Zloděj pobodal člena ostrahy supermarketu

Dvacetiletý muž pobodal v pondělí večer v jednom z olomouckých supermarketů pracovníka ostrahy. Mladík prošel přes pokladnu bez zaplacení a před prodejnou začal s nákupním košíkem utíkat. Muže, který ho chtěl zadržet, poté několikrát bodl nožem do zápěstí a vyhrožoval mu zabitím. Vážněji ho ale nezranil. Pracovníkovi ostrahy přispěchal na pomoc neznámý svědek, který útočníka udeřil skleněnou lahví do hlavy. útočník skončil v cele.

Do zlínské zoo mířily o svátcích davy

Rekordní počet lidí zavítal o velikonočním víkendu do zlínské zoologické zahrady. Vstupenku si od pátku do pondělí koupilo téměř 30 tisíc lidí. Největší nápor u pokladem pak nastal v pondělí, kdy areál přivítal 12 683 návštěvníků. Do rekordu, který drží Velikonoční pondělí v roce 2003, tak chybělo pouhých 236 návštěvníků. Jednoznačně rekordní však byla návštěvnost za uplynulé čtyři sváteční dny. Dosavadní rekord z roku 2007 byl překonán o 3300 osob.

Vrchní soud zpřísnil trest za vraždu

Vrchní soud v Olomouci včera poslal na osm let do vězení šestatřicetiletého Martina Soukupa za to, že loni v září údajně omylem zastřelil v Tavíkovicích svého přítele. Muž si prý myslel, že má v pistoli slepý náboj, a kamaráda chtěl jen postrašit. Místo toho mu ale prostřelil hlavu. Vrchní soud nyní jeho čin překvalifikoval z původního trestného činu těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti na vraždu a zvýšil mu trest z původních sedmi let na osm.

Dealeři nabízeli marihuanu i školákům

Dvě skupiny údajných pěstitelů a dealerů marihuany odhalili kriminalisté na Bruntálsku. Celkem obvinili dvanáct lidí, kteří prý letos a loni dohromady prodali tři kilogramy marihuany. Mezi odběrateli byli i žáci základních škol. Početnější skupina operovala v Bruntále. Druhá, která měla tři členy, prý prodávala drogu na Rýmařovsku.

Začal předprodej na Divadelní Floru

Milovníci divadla, kteří chtějí navštívit některé z představení 13. ročníku festivalu Divadelní Flora 2009 v Olomouci, by neměli otálet s nákupem vstupenek. Moravské divadlo včera ráno zahájilo předprodej lístků a u pokladny se začaly tvořit fronty. Festival, který se bude konat od 12. do 21. května, zahrnuje 50 divadelních a hudebních představení. Pořadatelé obvykle prodají nejvíce vstupenek už během prvního týdne předprodeje.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?