Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Dobrovolní hasiči mají nové vozy

Pražský magistrát koupil další dva požární automobily pro dobrovolné hasiče. Cisternové stříkačky dostaly sbory v Dolních Měcholupech a v Lysolajích. Praha kupuje pro dobrovolné hasiče dvě vozidla každý rok, řekl primátorův náměstek Rudolf Blažek (ODS).

V minulosti podle něho dostávali dobrovolní hasiči vyřazenou požární techniku od profesionálních jednotek. Situace se změnila před šesti roky, kdy se pražští hasiči stali státní organizací. Nové automobily stály dohromady 12,5 milionu korun.

Z Modřan do Zbraslavi vede cyklostezka

Pražané mohou využívat novou cyklostezku z Modřan do Zbraslavi. Metropole tak naplnila podmínku účasti v Evropském týdnu mobility, uskutečnila jedno opatření na podporu alternativní dopravy. Nový úsek trati pro cyklisty vede od modřanské ulice U Soutoku k mostu Závodu míru ve Zbraslavi.

Měří přes dva kilometry, z toho tři čtvrtiny je společná stezka pro cyklisty a pěší. „Jih města je nyní propojen se Středočeským krajem a cyklisté mohou podél Vltavy bezpečně projet do Zbraslavi i dále,“ řekl radní Petr Štěpánek. Vybudování stálo 3,7 milionu korun.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat