Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Žluté lázně otevřely bazar zimních potřeb

Výstroj pro snowboarding a lyžování se dala v sobotu koupit za relativně dobré ceny na bazaru zimních potřeb ve Žlutých lázních v Podolí. Prodávalo se tu také zimní oblečení a sportovní výstroj. Podle pořadatelů ze společnosti Taiko měli lidé zájem hlavně o kvalitnější zboží. Bazar se bude konat i další soboty, pokaždé od 9 do 14 hodin.

Praha 1 uctila válečné hrdiny a veterány

V Divadle Radka Brzobohatého se včera večer konala oslava Dne veteránů, kterou připravila městská část Praha 1 ve spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu a Konfederací politických vězňů. Slavnostní večer připomněl také osud umělců, kteří živořili v nacistických táborech, například autora opery Brundibár Hanse Krásy.

Dva lidé se otrávili oxidem uhelnatým

Dvaatřicetiletý muž a sedmatřicetiletá žena včera zemřeli na otravu oxidem uhelnatým. Jedovatých zplodin se nadýchali v chatce v ulici K Ládví v Praze 8. Podobné neštěstí se stalo v pátek, kdy byl ve vážném stavu převezen z vinohradského bytu do nemocnice Na Homolce patnáctiletý mladík.

Komunita Magdaléna se otevřela veřejnosti

Bývalí klienti i místní lidé se v sobotu přišli podívat do terapeutické komunity Magdaléna v Mníšku pod Brdy. Ta pomáhá drogově závislým už od roku 1998. Léčilo se tam 150 lidí. Úspěšné jsou tři čtvrtiny z nich.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...