Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Klokánek nepochybil, o licenci nepřijde

Brněnský Klokánek podle kontroly neudělal žádné závažné chyby, když bránil otci vídat se s jeho dvěma dcerami. Fondu ohrožených dětí, který tato zařízení provozuje, nehrozí odebrání licence, sdělil pražský radní Jiří Janeček. Klokánek má předběžné soudní opatření o svěření nezletilých dětí do vlastní výchovy. Dívky se se svým otcem nechtějí stýkat.

Zemskému muzeu stoupla návštěvnost

Moravskému zemskému muzeu v Brně letos proti loňsku výrazně stoupla návštěvnost. Do včerejška si některou z výstav prohlédlo už 200 tisíc lidí, o 33 tisíc více než loni. Důvodem je znovuotevření pisáreckého Anthroposu po rekonstrukci a mimořádný úspěch výstavy Hračky nestárnou, která byla určena dětem.

Město bude více spolupracovat s vědci

Rámcovou smlouvu podepsali zástupci města a Akademie věd České republiky. Výsledkem dohody by měla být užší vzájemná spolupráce ve všech oblastech, radní si od ní slibují i užší propojení na společenské a průmyslové organizace.

Národní divadlo si pořídilo nové logo

S příchodem ředitele Daniela Dvořáka si Národní divadlo Brno pořídilo i nové logo. Symbol se stylizovanou oponou, který užívalo tři roky, nahradí nový. Jeho dominantou je symbol podobný tomu nad jevištěm Mahenova divadla, dole je doplňuje letopočet 1881 připomínající vznik Družstva českého národního divadla v Brně. Logo začne instituce i s novým vizuálním stylem užívat v lednu, kdy se oficiálně mění její název – byť jen kosmeticky. Z Národního divadla v Brně bude Národní divadlo Brno.

Řidič zemřel po nehodě v tunelu

Třiašedesátiletý řidič zemřel v úterý v podvečer při nehodě v Husovickém tunelu v Brně. Vozidlo narazilo do stěny tunelu. Zasahovali hasiči a tunel byl uzavřen. Přestože řidiči poskytli hasiči i záchranáři odbornou první pomoc, v sanitce muž zemřel.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!