Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Vítězem Grand Prix Vinex je slámové víno

Šampionem soutěže Grand Prix Vinex 2008, doprovodného programu potravinářského veletrhu Salima, je slámové víno Ryzlink rýnský ročník 2006 od společnosti Znovín Znojmo. V letošním 15. ročníku soutěže se představilo 366 vzorků vín od 94 vinařů, což je druhá největší účast v historii. Každý pátý soutěžní vzorek pochází ze zahraničí. Soutěž navazuje na březnové potravinářské a gastronomické veletrhy Salima.

Onkologové plánují spolupráci s Mayo

Odborníci z Masarykova onkologického ústavu se připravují na rozšíření spolupráce s experty prestižní americké kliniky Mayo. V projektu Mezinárodního centra klinického výzkumu ICRC se počítá například s výzkumy v oblasti časné diagnostiky nádorových onemocnění, vývoji zobrazovacích metod či přípravě preventivních a screeningových programů. Spolupráci bude koordinovat poradní sbor, který sestaví ředitel MOÚ Rostislav Vyzula.

Elitní policista se stížností neuspěl

Bývalý člen speciálního policejního týmu Return Dušan Vyskočil znovu bojoval o zrušení svého podmínečného trestu. Ten jemu a jeho kolegům před čtyřmi roky vyměřil Městský soud v Brně za údajné mučení pachatelů trestné činnosti související s krádežemi aut. Případ putoval až k Ústavnímu soudu. Vyskočil prý neměl přístup ke všem zvukovým důkazům. Krajský soud stížnost včera označil za nedůvodnou.

Žena hodovala v baru, ale bez peněz

Na pořekadlo o penězích a hospodě asi zapomněla dvaadvacetiletá žena ze severní Moravy. Do baru v Brně-Bystrci se vypravila bez koruny, ale přesto si dopřávala: tři hodiny strávila na bowlingu, objednávala si jídlo, pití i cigarety. Účet na 2800 korun ale nebyla schopna zaplatit, takže ji čekají další nepříjemnosti.

Jílkova ulice se na deset měsíců uzavře

Kvůli rekonstrukci inženýrských sítí se od úterka na deset měsíců pro všechnu dopravu uzavře Jílkova ulice v Brně-Židenicích. Výluka postihne i autobus linky 64, která vynechá zastávky Jílkova, Mošnova a Buzkova.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat