Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Policie uzavřela případ týrání v Kuřimi

Po jedenácti měsících policie ukončila vyšetřování kuřimské kauzy. Celkem šest lidí v ní stíhá v souvislosti s týráním nezletilých bratrů Ondřeje a Jakuba. Stíhaným hrozí až dvanáct let vězení. Je mezi nimi matka dětí Klára Mauerová i klíčová postava případu Barbora Škrlová. Obžaloby by měly být podány k brněnskému krajskému soudu do konce dubna. Podle některých úvah je možné, že proces začne do prázdnin. Spis má přes čtyři tisíce stran.

Medvědí dvojčata jsou kluk a holka

Fotografie ledních medvíďat z brněnské zoo potvrdily původní domněnku ošetřovatelů: jeden z medvídků je kluk, druhý holka. Pohlaví mláďat se zjišťuje jen obtížně, medvědice k nim nikoho nepustí. Chovatelé proto v minulých dnech vyzvali i návštěvníky o zaslání vydařených snímků medvíďat, které posloužily jako důkazní materiál. „Přesto si pro jistotu dáváme pár procent na možný omyl,“ zažertoval šéf chovatelského úseku Petr Číhal.

Oprava čeká baziliku i Mahenovo divadlo

Mezi několik brněnských památek rozdělí město dotaci 1,8 milionu korun od ministerstva kultury. Bezmála milion poputuje na opravu vnějšího pláště starobrněnské baziliky, zbývající peníze si takřka rovným dílem rozdělí Mahenovo divadlo na opravu interiérů a Berglerův palác na repasi oken a obnovu uliční fasády.

Veletrh Interkamera se stěhuje z Prahy

Veletrh Interkamera se po více než čtyřiceti letech existence stěhuje z Prahy do Brna. Počátkem října jej bude společně s veletrhem informačních technologií a spotřební elektroniky Invex a Digitex pořádat brněnské výstaviště. Oznámila to včera společnost Veletrhy Brno. Všechny tři akce se uskuteční souběžně od 6. do 9. října 2008.

Muž, kterého srazil vlak, na místě zemřel

Za nejasných okolností zemřel včera pod koly vlaku v Zastávce u Brna dvaačtyřicetiletý muž. Nález těla v kolejišti před nádražím oznámil výpravčímu strojvedoucí s tím, že člověka srazil zřejmě už některý z předchozích vlaků. Příčiny kolize šetří drážní inspekce i policie. Muž se údajně střetl s vlakem podruhé. Z první srážky v osmnácti letech však vyvázl „jen“ s úrazem ruky.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...