Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Zoo potřebuje nového tygra sumaterského

Brněnská zoologická zahrada potřebuje nového tygra sumaterského. Tamní chovatelé by se rádi pochlubili tygřaty, problém je ale se samci. Tygr Dick se v roce 2006 při námluvách s tygřicí Satu zranil a poté uhynul. Ve výběhu jej vystřídal starší bratr Kampar, kterému se ale příliš do páření nechce. Sehnat nového tygra je obtížné - tygři sumaterští jsou vzácní a v zahradách jich mnoho není.

Muzeum mapuje hraniční opevnění

Brněnské technické muzeum připravilo pro milovníky vojenské historie výstavu o hraničním opevnění na jižní Moravě. K raritám mezi pevnostmi patří pěchotní srub MJ-S3 Zahrada v Šatově na Znojemsku, který byl za minulého režimu součástí československé železné opony. Výstava v královopolském sídle muzea představuje jednotlivé jihomoravské objekty hraničního opevnění a změny, jimiž v uplynulých dvou letech prošel srub Zahrada.

Muž donesl na policii nevybuchlý granát

Víc štěstí než rozumu měl šestašedesátiletý muž z Brněnska. Na policejní oddělení v Židlochovicích donesl včera nevybuchlý granát z druhé světové války. Výbušninu našla jeho žena při rytí zahrádky u domku. Granát policisté okamžité umístili na dvůr, kam nesměl nikdo vstoupit, a přivolali pyrotechnika. Policisté proto upozorňují, aby podobné nálezy lidé nechali na místě a přivolali k nim odborníky.

Lístky na Linkin Park jsou v předprodeji

Vstupenky na červnový brněnský koncert americké skupiny Linkin Park jsou od včerejška oficiálně v předprodeji. Členové fanklubu mohli lístky nakupovat od čtvrtka, část se jich dostala do běžné nabídky už v pátek. Zatím je rozebráno asi 500 lístků, potvrdil Aleš Hrbek z pořádající agentury Glanc. Linkin Park zahrají 17. června na brněnském velodromu.

Muž chtěl odvézt kulisy do sběrny

Neobvyklým způsobem dal najevo lásku k umění šestapadesátiletý Brňan. Strážníci ho přistihli, jak se v prostoru za Mahenovým divadlem pokouší pilkou na železo rozřezat uskladněnou kovovou konstrukci divadelní kulisy. Chtěl ji totiž zpeněžit ve sběrných surovinách.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Mohlo by vás zajímat