Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Největší stavební veletrhy vrcholí

Na brněnském výstavišti dnes končí historicky největší stavební veletrhy. „Sobota je koncipovaná jako den pro rodinu se soutěžemi pro děti, ale výrobci tradičně nabízejí i výrazné slevy,“ potvrdila komunikační specialistka výstaviště Dita Brančíková. Lidé, kteří mají příjmení připomínající stavební profesi, například Klempíř či Zedník, budou mít vstup zdarma.

Trojlístek vyrobil pervitin za 200 tisíc

V pořadí dvanáctou varnu roku 2008 „zavřeli“ tento týden kriminalisté v Brně-Husovicích. Třicetiletý muž se svou stejně starou partnerkou v činžovním domě vyrobili z běžných léků celkem dvě stě gramů pervitinu. S distribucí jim pomáhal pětatřicetiletý komplic. Policisté je hodnotí jako aktivní trio, které si mohlo přijít až na 200 tisíc korun.

Ořechov zažije opět bitvu o Brno

Více než 350 nadšenců v historických uniformách si dnes v Ořechově u Brna připomene bojovými scénami bitvu, která na sklonku druhé světové války umožnila osvobození moravské metropole. Areál se otevře v 11.00 pro diváky. Organizátoři připravili na 13.00 a 15.00 bojové ukázky, jichž se zúčastní třicet historických vojenských strojů včetně legendárního tanku T-34.

Pepřový sprej vylidnil střední školu

Zarudlé tváře a slzy v očích nemusejí mít žáci jen v době rozdávání vysvědčení. Štiplavý zápach na chodbě střední školy Morava v brněnských Černovicích způsobil stejný efekt. Poté, co jeden ze studentů včera dopoledne v budově vystříkal pepřový sprej, rozhodlo vedení školy o okamžité evakuaci. Zápach se podařilo bez zdravotních následků odvětrat ještě před příjezdem hasičů.

Dny evropského filmu jsou chudší než loni

Projekcí snímku Armin v německochorvatské koprodukci včera začala brněnská část přehlídky Dny evropského filmu. Festival kvůli omezenému rozpočtu nabízí méně filmů než loni. Brňané mohou vybírat z 18 snímků, loni jich pořadatelé přivezli 34. Cílem festivalu je představit snímky z evropských zemí, které se nedostávají do běžné distribuce.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...