Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Havlovy knihy míří do městské knihovny

Knihovna bývalého prezidenta Václava Havla, která má mimo jiné zpřístupnit jeho tvorbu, bude zřejmě sídlit v budově ministerstva kultury v pražské Liliové ulici. Včera o tom podle informací serveru Týden.cz jednal Václav Havel, lidovecký ministr kultury Václav Jehlička a podnikatel Zdeněk Bakala, který je ve správní radě projektu Havlovy knihovny. „Dopadlo to dobře, jednání mělo věcný průběh a určitě jsme něco dobrého dohodli,“ řekl serveru Václav Havel.

Sedm lidí se zranilo při nehodě autobusu

Při srážce autobusu a dodávky na Kobyliském náměstí v Praze 8 se lehce zranilo sedm lidí, z toho jedna dvouletá dívka. „Byla převezena k podrobnému vyšetření a vyloučení vnitřních zranění. Měla naraženou hlavu,“ řekla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová. Havárie na více než dvě hodiny zcela zablokovala výjezd z náměstí do Horňátecké ulice.

Výstava končí kvůli sporům o logo

Pořadatelé zruší výstavu, která paroduje kampaň magistrátu na podporu uspořádání letních olympijských her v Česku. Členové skupiny Guma Guar do vizuální podoby reklamy na olympiádu vložili tváře lidí, které veřejnost spojuje s kriminalitou a podsvětím. Společnost Praha olympijská, která připravuje kampaně propagující pořádání her v Praze, se ohradila proti údajnému zneužití svého loga. Umělci ho na svých plakátech použili. Přestože podle pořadatelů výstavy nejde o porušení zákona, výstavu ukončí.

LN využívají servis agentury ČTK

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...