Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Hokejisté Komety mají dostat osm milionů

Osm milionů korun chtějí brněnští radní poslat vrcholovým hokejistům z klubu HC Kometa. Na co hokejisté peníze využijí, nechají na zvážení vedení klubu. „Budeme to ale chtít vědět, jde o veřejné prostředky a ty musejí být pod kontrolou,“ uvedl náměstek primátora Daniel Rychnovský. Město peníze slíbilo už dříve, aby klub získal vrcholovou licenci.

V Zetoru je nový prezident

Brněnská skupina Zetor má nového prezidenta. Stal se jím Anthony Abbott ze společnosti HTC holding, hlavního akcionáře. Jeho předchůdce, Japonec Masao Nagase, opustil funkci z rodinných důvodů. Abbott bude pracovat i jako předseda představenstva společnosti Zetor Tractors.

Ženu vyděsil nález těla sebevraha

Šokem skončila včera ráno procházka pro starší ženu v Dusíkově ulici. Při venčení psa si u výběhu všimla ležícího muže. Jednapadesátiletý Brňan už však nejevil známky života. Protože měl kolem krku uvázanou smyčku, šlo zřejmě o sebevraždu.

Kamerový systém odhalil sprejery

Na monitorech bezpečnostních kamer zaujalo v noci na včerejšek brněnské strážníky podezřelé trio mladíků. Jeden z nich náhle vytáhl z tašky kamaráda sprej a na zeď domu v Bráfově ulici nastříkal větší obrazec. Pak se všichni snažili zmizet, ale byli zadrženi.

Celníci zabavili falešné hodinky za miliony

Celníci zabavili vietnamskému stánkaři padělky asi 500 hodinek, jejichž prodejem by vznikla škoda za více než 16 milionů korun. Jde o napodobeniny světově známých značek Omega, Rollex a Breitling. „Originály se prodávají za statisíce korun, napodobeniny za pár stokorun,“ komentoval úterní zásah v Hatích mluvčí brněnských celníků Oto Ploch.

Magistrát ověří, jak je vstřícný k rodině

Vedení brněnského magistrátu prověří, jak je vstřícným zaměstnavatelem k rodině, respektive k úřednicím-matkám. Analýza by měla ukázat, zda například mohou využívat dostatečně klouzavé pracovní doby a podobných úlev. Nic z toho by ale nemělo omezit kvalitu služeb pro veřejnost, ujistil tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!