Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Účet ODS za krajské volby: 11,3 milionu

Částku 11,3 milionu korun zaplatila jihomoravská ODS za propagaci při krajských volbách. Částku včera zveřejnili její představitelé s tím, že nezahrnuje náklady na kampaň do Senátu. Větší část podle zástupců strany pokryly příspěvky poskytované za získaný mandát a příspěvek z ústředí, zbytek dali členové a sponzoři. Strany, které v krajských volbách uspějí, získávají za každý mandát 250 tisíc korun ročně.

Stavba tunelů opět omezila dopravu

Se zásadními změnami v dopravě musejí až do března příštího roku počítat řidiči na silnici I/42 v Žabovřeské ulici. Kvůli betonáži mostu na Korejské, související se stavbou Královopolských tunelů, je omezena výška projíždějících automobilů na 4,1 metru. Už zkušební provoz, který funguje od soboty, však přinesl vážné problémy: porušení zákazu vjezdu nastalo více než třicetkrát denně.

Pes nečekaně kousl chlapce do lýtka

Stisk psích čelistí na sobě pocítil jedenáctiletý chlapec v Brně-Husovicích. Když se procházel Cacovickou ulicí, znenadání k němu přiběhl pes a kousl ho do lýtka. Majitelka zvířete, osmapadesátiletá žena, tvrdí, že pes se bez jejího vědomí protáhl dírou v plotě ze zahrady na ulici. Jen za letošní rok je ve statistikách už 34 podobných případů.

Cyklus představí Romy ve filmech

Ukázat Romy, jak je představuje český film, chce nový cyklus Muzea romské kultury. První snímek „Kdo se bojí, utíká“ je na programu 21. října. Marian režiséra Petra Václava je na programu 18. listopadu a cyklus uzavřou 16. prosince Smradi Zdeňka Týce. Promítat se bude v sále muzea v Bratislavské ulici vždy od 18.30, vstup je zdarma.

Moša uvedl svou Evitu v Německu

Koprodukční muzikál Evita, který nastudoval v Brně mezinárodní tým v čele s režisérem Stanislavem Mošou, měl o víkendu premiéru v německém Herfordu. Při svém evropském turné má ansámbl naplánováno osmdesát zastávek. Na Evitě se kromě Moši podílejí brněnští dirigenti, technici, asistenti režie, choreograf a kostýmní výtvarnice, v souboru jsou ale převážně Němci a Rakušané. V české verzi se inscenace představí na jaře příštího roku, připravuje ji však německý režisér Pavel Fieber.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...