Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Do Brna se sjedou stovky právníků

Do Brna se sjede na 350 právníků z Česka i zahraničí na svou zřejmě největší konferenci. Pořádá ji Právnická fakulta Masarykovy univerzity. Hodlá tak především prohloubit spolupráci s lidmi z praxe. Dvoudenní akce začíná zítra, zúčastní se jí i šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Soud má přehodnotit pokutu pro radnici

Brněnský krajský soud bude muset znovu řešit pokutu 150 000 korun pro radnici Brna-Žabovřesk. Původně sankci antimonopolního úřadu za špatně zadané stavební zakázky potvrdil, nyní jeho verdikt zrušil Nejvyšší správní soud.

Žena zahynula při přebíhání dálnice

Čtyřicetiletá žena zahynula v sobotu při přebíhání čtyřproudé rychlostní silnice R52 v Modřicích na Brněnsku. Srazilo ji osobní auto na silničním tahu Vídeň–Brno. Zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehla. Kvůli neštěstí museli policisté na silnici omezit provoz.

Kaprálovou připomíná nová pamětní deska

Plaketa z dílny medailéra Milana Knoblocha připomíná od minulého týdne v Základní umělecké škole Vítězslavy Kaprálové v Brně – Králově Poli skladatelku, jejíž jméno instituce nese. Ředitel Martin Slávik (na snímku) ji nechal umístit v koncertním sále, kde bude připomínat i letošní padesáté výročí vzniku školy.

EkoCentrum poradí, jak na „éčka“ v jídle

Jak na éčka aneb O aditivech v potravinách se více dozvědí návštěvníci středečního setkání v EkoCentru Brno. Hovořit se bude o tom, co se do potravin přidává a proč, i o tom, která „éčka“ jsou nebezpečná a která neškodí. Seminář je zdarma a začíná v 17 hodin v EkoCentru na Ponávce 2.

Zoologická zahrada se chystá na zimu

Brněnská zoo vyhlásila „zimní režim“. Její brány zůstanou zájemcům stále otevřeny, i když kratší dobu. Až do února bude otevřeno od 9 do 16 hodin, poslední vstup je možný v 15 hodin. Ukončen byl také provoz vláčku, znovu vyjede až s novou sezonou.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...