Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Bosonohy jsou opět neprůjezdné

Hlavní výpadovka z Brna na Třebíč v Bosonohách je kvůli opravě kanalizace opět neprůjezdná. Odklony se dotknou autobusů linek 69, 96, 401 a 402. Situaci komplikuje i to, že v Bosonohách došlo k havárii plynovodu, proto by měli cestující sledovat vývěsky na zastávkách.

Mladí návrháři se chystají na boj o tituly

O titul pro nejlepší mladé módní návrháře Top Styl Designer budou bojovat jen Češi a Slováci. Navíc to budou většinou nové tváře, které se brněnské soutěže ani jiných podobných ještě neúčastnily, řekla manažerka doprovodného programu brněnských veletrhů Styl a Kabo Markéta Švábová.

Rozkoš bez rizika nabízí testy na HIV

Bezplatné a anonymní testování na virus HIV nabízí dnes zájemcům sdružení Rozkoš bez rizika. V jeho ordinaci ve Vlhké ulici 10 bude od 10 do 18 hodin připravena zdravotní sestra i sociální pracovnice, která zodpoví případné dotazy. V současnosti žije v regionu 91 lidí HIV pozitivních, patnáct z nich bylo evidováno letos.

Lidé se sejdou kvůli kasárnám Lerchova

Další osud bývalých kasáren Lerchova je tématem dnešního veřejného setkání s představiteli města. Příchozím budou na dotazy odpovídat zástupci magistrátu, beseda se koná pod záštitou náměstka primátora Martina Andera. Setkání začne v 18 hodin v sále základní školy v Lerchově ulici 65.

Pokladnička pod stromem se plní

Vánoční trhy na náměstí Svobody v Brně už plní i pokladničku pod Těsnohlídkovým stromem. Jen za první dva dny trhů do ní štědří dárci naházeli 29 140 korun. Sbírku tradičně pořádá Český červený kříž, vloni se ve sbírce vybralo celkem zhruba 860 tisíc korun.

Rvačka v baru skončila v ordinaci

Rvačka se strhla v noci na včerejšek v baru v ulici Tábor v Brně. Po příjezdu hlídky se trojice z rváčů dala na útěk, strážníci je však zadrželi a přivedli je zpět do baru. Svědci vypověděli, že tam trojlístek napadl dva mladíky ve věku 19 a 25 let, kteří skončili v péči lékařů s poraněnými obličeji.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!