Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Na náměstí se odehrál miniprotest kvůli Gaze

Asi tři desítky brněnských muslimů a jejich příznivců včera demonstrovaly na brněnském náměstí Svobody kvůli násilí v Gaze. Protest pořádalo občanské sdružení Libertas Independent Agency. Další skupinka lidí se naopak postupu Izraele pomocí transparentu zastávala, k vzájemnému konfliktu ale nedošlo.

Zamrzlé nádrže přilákaly bruslaře

Led na Brněnské přehradě o víkendu zesílil a v průměru byl včera po celé ploše tlustý 13 centimetrů. I přes možné nebezpečí toho využily stovky bruslařů. Strážníci však i nadále varují, že v důsledku proudění vody by led mohl být tenčí zvláště na konci nádrže ve směru k hradu Veveří. V pohotovosti proto zůstává poříční hlídka městské policie. Několik stovek lidí bruslilo po oba volné dny i na zamrzlých nádržích v Mariánském údolí. Podle meteorologů nemají mrazy polevit ani v dalších dnech.

Na kluzkých silnicích havarovalo šest aut

Krátce před sobotní půlnocí havarovala v Blučině na Brněnsku dvě osobní vozidla. Zaklíněnému spolujezdci v jenom z vozidel poskytli hasiči nejprve první pomoc, po příjezdu sanitky ho za asistence zdravotníků vyprostili. Zraněni byli i oba řidiči. Při čelním nárazu byla poškozena také fasáda rodinného domu. Celkem v regionu hasiči do včerejšího večera zasahovali u pěti nehod, na kluzkých vozovkách havarovalo šest aut a zraněni byli tři lidé.

Opilec se dožadoval nástupu do věznice

Vstupu do bohunické věznice se velmi urputně dožadoval muž posilněný alkoholem. Kopal do brány s tím, že chce okamžitě nastoupit výkon trestu. Vězeňská služba ho ale pro opilost odmítla přijmout. Muž byl hlídkou vyzván ke klidu, reagoval však agresivním výpadem vůči zasahujícím strážníkům. Nakonec byl v poutech odvezen na záchytku, kde mu naměřili 2,75 promile.

Veletrh představí základní školy

Především pro rodiče budoucích prvňáčků je určen veletrh základních škol v Brně, který se uskuteční ve čtvrtek v sále Břetislava Bakaly v Bílém domě. Návštěvníci se mohou seznámit s nabídkou školních vzdělávacích programů jednotlivých státních, církevních a soukromých škol v moravské metropoli. Veletrh potrvá od 9 do 18 hodin.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: